×
Etiketë: vdesin
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sipas një studimi të ri, njerëzit që marrin sasi të mjaftueshme të vitaminës D janë 52 për qind më pak të rrezikuar nga vdekja prej sëmundjes Covid-19 në krahasim me njerëzit që kanë mungesë të...
Lajme24 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit,  asnjë person me Covid-19 nuk vdekur në Kosovë, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK: 87 TË...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste të reja pozitive nga 825 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë edhe...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një aksident rrugor tragjik me pasojë humbjen e dy jetëve ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Në aksident janë përfshirë një automjet tip “Benz” me targë AB 209 AD që ka...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Zyrtarët pakistanezë kanë thënë se së paku 19 minatorë kanë vdekur pas rrëshqitjes së dheut në një minierë mermeri në pjesën veriperëndimore të vendit. Pesë të tjerë kanë mbetur të ngujuar dhe gjashtë persona u...
Kronika08 Shtator 2020
Asnjë person s’ka humbur jetën brenda 24 orëve të fundit nga COVID-19. Një gjë e tillë u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Ndërsa ky lajm i mirë u bë i ditur...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Organizata Amnesty International thotë se në të gjithë botën, të paktën 7.000 punonjës shëndetësorë kanë vdekur nga koronavirusi i ri. Organizata thotë se ata që luftojnë me pandeminë në vijat e para të frontit kanë...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Xhuxhë dhe vend që po vdes nga uria. Kështu e konsideron këshilltari i Presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, Mesut Hakki Casin, Greqinë. Ai ka lëshuar disa deklarata ekstreme për të provokuar Greqinë dhe Spanjën. “Greqia...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Të paktën tre migrantë ndërruan jetë në Itali të dielën, pasi një zjarr vërshoi anijen që po i transportonte ata, afër bregdetit jugor të Crotone. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, lajmi u konfirmua nga...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Në një aksident komunikacioni në Amerikë kanë vdekur burrë e grua nga Mali i Zi, Biserë Rami dhe Muharrem Frulkcaj. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes shkrimeve në Facebook. “Një grua fantastike, nga...
Lajme23 Gusht 2020
Ka ndërruar jetë edhe një 70-vjeçar nga koronavirusi nga komuna e Rahovecit. Dy ditë pasi që një 57-vjeçare nga fshati Pataqan i Epërm i Rahovecit ndërroi jetë si pasoje e koronavirusit, sot ka vdekur edhe...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Të paktën pesë persona kanë vdekur nga zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë dhe kanë detyruar qindra të tjerë të largohen nga shtëpitë e tyre. Tri zjarre të mëdha përshkuan male dhe zona rurale në San...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.