Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Tragjedi në Amerikë: Vdesin burrë e grua nga Malësia e Malit të Zi në aksident trafiku

  FrontOnline
  28 Gusht 2020

  Në një aksident komunikacioni në Amerikë kanë vdekur burrë e grua nga Mali i Zi, Biserë Rami dhe Muharrem Frulkcaj.

  Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes shkrimeve në Facebook.

  “Një grua fantastike, nga një familje e mrekullueshme tipike Malësore, me vlera të mëdha njerëzore, Biserë Rami Frluçkaj ndërroi jetë me burrin e saj në një aksident të komunikacionit”, thuhet në njoftimin e familjarëve.

  “Sot me 28 Gusht e kishte marr biletën për të ardhur në Malësi, që ti votonte dhe suportonte partitë Shqiptare, si njeri i mirë që ishte, me zemër të pastër, që e donte atdheun e vet, por jeta e njeriut është e tillë, i ndodhi rreziku në New Jersey, tek George Washington bridge, ku humbi jetën tragjikisht me bashkëshortin e saj, Muharem Frluçkaj” thuhet tutje në njoftim.

   

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq ka thënë se mandati i tij do të zgjasë deri në vitin 2025, kur në Kosovë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Fried, thotë se situata e krijuar në veri të Kosovës i ka rrënjët tek mospranimi nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.