×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Aksident i rëndë në aksin Tiranë-Elbasan, vdesin dy vajza

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Një aksident rrugor tragjik me pasojë humbjen e dy jetëve ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Tiranë-Elbasan.

  Në aksident janë përfshirë një automjet tip “Benz” me targë AB 209 AD që ka goditur një makinë tip “Golf” me targë AA 409 VE.

  Për shkak të përplasjes së fortë kanë humbur jetën dy vajza, ndërsa dy të tjera ndodhen në gjendje të rëndë. Dy viktimat dhe dy të plagosurat mësohet se po udhëtonin drejt Elbasanit dhe përplasja ka ndodhur në dalje nga tuneli.

  “Në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Kërrabës, mjeti tip “Benz”, dyshohet se ka goditur mjetin tip “Volksvagen”, ku udhëtonin 4 shtetase.

  Shërbimet e Policisë dhe të zjarre fikses kanë bërë e mundur nxjerrjen nga mjeti të 4 shtetasve të cilit ishin të bllokuar, të cilat u transportuan menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, ku 2 shtetase si pasojë e plagëve të marra kanë ndërruar jetë në spital”, bëhet e ditur nga policia.

  Nga hetimet paraprake mësohet, se drejtuesi i automjetit tip “Benz” ka qenë duke drejtuar makinën në gjendje të dehur dhe tej normave të shpejtësisë./euronewsal.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.