×
Etiketë: vdesin
Lajme15 Gusht 2020
Kanë ndërruar jetë dy pacientë në Spitalin e Përgjithshëm i Gjilanit, të cilët ishin të konfirmuar pozitivë me COVID-19. Njëri është nga komuna e Vitisë (1946) ndërkaq pacientja tjetër është nga komuna e Gjilanit (1937)....
Lajme05 Gusht 2020
Raportohet se 2 vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin simptoma të gripit Covid-19 dhe dyshohet se vdiqën...
Vip05 Gusht 2020
Ramadan Krasniqi i takon grupit të skeptikëve që nuk i besojnë ekzistencës së koronavirusit. Ai në Klan Kosova deklaroi se nuk beson në COVID-19 dhe thotë se numri i vdekjeve përpara ka qenë më i...
Lajme02 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se edhe dy qytetarë të Kamenicës kanë vdekur sot si pasojë e COVID-19. Ai ka thënë se qytetarët janë të moshës 74 pëkatësisht 71-vjeçare. “Ju njoftoj...
Lajme02 Gusht 2020
Kanë vdekur tre pacientë në Spitalin Regjional të Gjilanit. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar drejtori i Spitalit Ukshin Ismajli. Ismajli tha se njëri nga pacientët ishte i konfirmuar me COVID-19, ndërsa dy të...
Lajme30 Korrik 2020
Deputeti i LDK-së që është edhe anëtar i Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, Haxhi Avdyli thotë se ligji anti-Covid është shumë i mirëpritur pasi sipas tij vendimet pa këtë ligj do të bien...
Lajme29 Korrik 2020
Tre pacientë kanë ndërruar jetë në orët e vona të mbrëmjes në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Dy prej tyre kanë qenë të konfirmuar me infeksion nga COVID-19. “Me keqardhje ju njoftoj se 3 pacientë...
Lajme27 Korrik 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dy raste të vdekjeve. Një paciente 78-vjeçare e konfirmuar pozitiv me Covid -19 ka vdekur, si dhe një pacient i moshës 71-vjeçar...
Lajme26 Korrik 2020
Në Spitalin e Gjakovës kanë vdekur dy persona me COVID 19 gjatë 24 orëve të fundit. Nga ky spital njoftohet se 47 pacientë janë të hospitalizuar, derisa 4 prej tyre janë në gjendje të rëndë.Njoftimi...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës regjistruan për të katërtën ditë rresht më shumë se 1,000 vdekje shkaku i coronavirusit. Në 24 orët e kaluara, 1,019 njerëz vdiqën gjersa edhe një ditë më parë, numri i...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Të paktën tetë të dënuar me vdekje në një burg të Kalifornisë, kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e dërguar në 15 numrin e të vdekurve nga virusi në këtë institucion. 67-vjeçari John Beames, është...
Lajme21 Korrik 2020
Kryesuesi i Bordit Këshilldhënës për luftimin e Covid-19 Lul Raka, tha se dhënia e mesazheve se nuk ekziston virusi nga njerëzit me ndikim shkakton dëme të pariparueshme. Raka pyeti se a duhet të na vdesin...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 11 viktima të reja nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri. Shtabi i Krizës njoftoi se janë konfirmuar edhe 351 raste të reja...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.