×
Etiketë: vdesin
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Një shtetas i Britanisë ka vdekur në Spanjë pasi që kishte rënë nga ballkoni i një hoteli. Ai ka rënë përmbi një person tjetër duke shkaktuar edhe vdekjen e tij në orët e hershme të...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Pandemia e coronavirusit është tani përgjegjëse për vdekjen e 500 mijë njerëzve në të gjithë botën. Ndërkohë një raport i ri nga organizata Oxfam, paralajmëron se kriza e urisë e krijuar nga pandemia mund të...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Binjakët e ngjitur më të vjetër në botë, Ronnie dhe Donnie Gaylon, kanë vdekur në moshën 68-vjeçare në Ohio të Shteteve të Bashkuara. Ata kanë qenë të ngjitur që dita e lindjes, më 28 tetor...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë në Qeverinë e Shqipërisë, ka njoftuar se se gjatë 24 orëve janë 71 raste të reja me Covid-19 dhe tri humbje jete. Sipas MSh, trendi i shtuar i rasteve të konfirmuara me...
Lajme05 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme kanë vdekur 9 persona nga koronavirusi duke çuar numrin e viktimave në 75 raste. Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një njoftimi në Facebook. “Numri total i rasteve pozitive...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Plot 53 vjet të martuar, fati ishte i shkruar për Betty dhe Curtis Tarpley nga SHBA, të cilët ishin të destinuar të ndërronin jetë për shkak të COVID-19. Betty dhe Curtis, janë njohur që në...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Në 24 orët e fundit në Serbi, tre persona vdiqën si pasojë e coronavirusit, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi. Ndërkohë, siç raportojnë mediat serbe, zyrtarisht, numri i përgjithshëm i të vdekurve është...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Burrat, gratë dhe fëmijët infektohen njëlloj nga virusi i ri i koronës. Por burrat sëmuren shpesh më rëndë me COVID-19 dhe vdesin më shpesh prej tij. Ndërsa gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar....
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Vdekja e një babai dhe birit të tij pasi u ndaluan nga policia në shtetin jugor të Tamil Nadu ka shkaktuar sot tërbim mes banorëve dhe familjes së viktimave, të cilat akuzojnë se policia i...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Miliona njerëz mund të vdesin nëse pandemia e koronavirusit godet me valën e dytë të infeksionit. Kështu ka thënë Ranieri Guerra nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, duke shtuar se shpërthimi i rasteve të vdekjes është...
Lajme26 Qershor 2020
QKUK ka njoftuar se dje, në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë pacientja H.B. 1958 nga komuna e Prizrenit dhe sot në orët e mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti A.M. 1964 nga komuna e Rahovecit, të...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Edhe 2 pacientë të infektuar me koronavirus kanë humbur jetën në sot në Shqipëri duke e çuar në 41 numrin e viktimave. Një pacient 67-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, i prekur...
Lajme17 Qershor 2020
Një rast i rëndë ka ndodhur sot në Vushtrri. Dy vëllezër rreth moshës 60-vjeçare kanë vdekur sot. Dyshimet e para janë se shkaktar i vdekjes është përdorimi i alkoolit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.