Bota/Rajoni

Vdesin edhe dy persona nga Coronavirusi në Shqipëri

Vdesin edhe dy persona nga Coronavirusi në Shqipëri
20:27 | 18 Qershor 2020

Edhe 2 pacientë të infektuar me koronavirus kanë humbur jetën në sot në Shqipëri duke e çuar në 41 numrin e viktimave.

Një pacient 67-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, i prekur nga COVID-19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor.

Pas një rëndimi të papritur, 67-vjeçari nuk arriti të mbijetojë nga disfunksioni kardio-respirator, pavarësisht terapisë intensive medikamentoze dhe ventilimit mekanik. 67-vjeçari vuante nga diabeti, fibrilacion atrial, hipertension dhe alzheimer.

Më herët, po në spitalin infektiv ndërroi jetë nga COVID19 një paciente 73-vjeçare nga Shkodra, e cila vuante nga hipertensioni, e shtruar prej disa ditësh në terapi intensive në gjendje të rëndë. Pavarësisht mjekimit dhe asistencës mjekësore, 73-vjeçarja nuk ka mundur të mbijetojë.

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival