×
Etiketë: Shqiperi
Lajme30 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi ka dhënë lajmin se në periudhën e pandemisë do të angazhohen edhe 1,000 mësimdhënës shtesë. Eushi thotë se viti i ri shkollor ka filluar mbarë dhe dëshiron që...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se 368 mijë doza do të jenë falas për grupet e rrezikuara. Personeli shëndetësor ka nisur i pari vaksinimin kundër gripit sezonal. I programuar për të vaksinuar falas disa...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar sot për tre persona të vdekur dhe 131 persona të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Greqia pretendon të zgjerohet me 12 milje në detin Jon. Asgjë nuk dihet me siguri nëse do të ketë një marrëveshje me Shqipërinë. Ata që do të ndikoheshin drejtpërdrejt janë peshkatarët në jug të vendit,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar për 127 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë, lajm i mirë është se në 24 orë janë shëruar nga virusi...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19 në 24 orët e fundit. Në spitalin Infektiv dhe në “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, ku...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur të hënën se tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë që janë shënuar edhe 106 raste të reja pozitive. Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 dhe 2 viktima. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje qytetarëve të mos e ulin...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë bën me dije se janë konfirmuar 108 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19. Në 24 orët e fundit janë kryer 811 testime...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në Shqipëri do të ketë reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit dhe deri në mesditë me intensitet të lartë në të gjithë vendin. Më...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një aksident automobilistik me katër të plagosur ndodhi mbrëmjen e sotme rrugën e Barmashit, në Kolonjë. Një automjet ka rënë nga ura duke i lënë të plagosur 4 personat që ndodheshin brenda tij. Siç raporton...
Ekonomi25 Shtator 2020
Problemet e mëdha të bizneseve për të regjistruar të punësuarit nga Shqipëria, për të cilët po ka nevojë shumë biznesi e në veçanti zona e Prizrenit dhe Gjakovës dhe lehtësimi i këtyre procedurave që qytetarët...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan në Belsh në orën 21:21 me magnitugë 4.2 të shkallës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.