×
 • Lajme
 • Lajme

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK

  FrontOnline
  15 Dhjetor 2023

  ”Devolli Corporation” ia ka dalë edhe këtë vit që të jetë korporata e vetme në Kosovë, e cila ka marrë çmimet në të tria kategoritë e përcaktuara nga Oda Ekonomike e Kosovës për vitin 2023.

  “Devolli Corporation” ka rrëmbyer çmimin Punëdhënësi i Vitit, çmimin eksportuesi i Vitit, si dhe çmimin Tatimpaguesi i Vitit.

  Këto çmime u ndanë të enjten mbrëma në Klan Arena, në gala mbrëmjen e mbushur me përfaqësues të bizneseve, me mëse 400 afaristë të suksesshëm nga Kosova, rajoni dhe bota, si dhe me praninë e korit diplomatik të akredituar në Republikën e Kosovës.

  Në këtë ngjarje i pari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna foli për rëndësinë e bizneseve në Kosovë të cilët ndihmojnë faktikisht zhvillimin e po ashtu edhe promovimin e shtetit në rajon.

  Ai ka falënderuar të gjitha bizneset për ndihmën që e kanë dhënë në vitin 2023 për taksat që ata i paguajnë shtetit, duke theksuar se bizneset janë ato që e mbajnë Kosovën.

  Kjo nuk është hera e parë që “Devolli Corporation” shpallet fitues në të tria kategoritë e të bërit biznes të suksesshëm nga Oda Ekonomike e Kosovës.

  Kjo korporatë, me bazë në Kosovë, por me shtrirje edhe në shumë shtete të Evropës dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, edhe në vitin që po e lëmë pas ka arritur që të afarojë suksesshëm, derisa ka bërë edhe plane për zhvillim në vitet që vijnë.

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Një 17 vjeçar është arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se ka tentuar ta vras me thikë një 20 vjeçar. I lënduari...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë...
  Të tjera
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.