×
Etiketë: Coronavirusi
Lifestyle26 Prill 2022
Një aplikacion i ri në telefonat e mençur pretendon se mund të testojë për coronavirus me 92 për qind saktësi duke u kollitur në telefon. ResApp, i cili u zhvillua nga shkencëtarët, përdor mësimin e...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas të dhënave të këtij mëngjesi nga Worldometers, bota ka kapërcyer numrin e një milion vdekjeve nga pasojat e infeksionit COVID-19. Deri më tani, 24,504,931 njerëz janë shëruar. Sipas Worldometers, numri më i madh i...
Lajme27 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat rreth situatës me COVID-19 në 24 orët e fundit në vend. Në njoftim bëhet e ditur se tre persona kanë vdekur, 13 janë shëruar...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Qyteti brazilian i Manaus, i cili u shkatërrua nga pandemia e Coronavirusit, mund të ketë pasur aq shumë të infektuar sa që popullsia e tij tani përfiton nga “imuniteti i tufës”, sipas një studimi preliminar....
Lajme25 Shtator 2020
Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar edhe për 46 raste të reja me Coronavirus në Kosovë, raporton Front Online. Gjatë kësaj periuDhe ka vdekur edhe një person. Njoftimi i plotë: 101 TË...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Gjatë javës së kaluar autoritetet shëndetësore paralajmëruan se do ta publikojnë analizën për vdekshmërinë e lartë nga coronavirusi në Maqedoni. Me 712 pacientë të vdekur që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut është e...
Lajme21 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar për  79 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar edhe 104 persona. Njoftimi i plotë: 104 TË SHËRUAR DHE 79...
Lajme21 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për  2 raste të vdekjes nga Coronavirusi, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. Njoftimi i plotë: 104 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19! Situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet stabile...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Sipas një studimi të publikuar nga Qendra për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve e Shteteve të Bashkuara, koronavirusi përhapet lehtë në mesin e udhëtarëve gjatë fluturimeve të gjata me aeroplan. Në raport përmendet rasti i...
Lajme20 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore në Francë raportuan të shtunën 13,498 raste të reja nga coronavirusi, duke shënuar një rekord të ri të infeksioneve ditore që kur sëmundja shpërtheu në vend. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.