×
Etiketë: Coronavirusi
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Britania e Madhe raportoi të shtunën 4,422 raste të reja nga coronavirusi, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e...
Lajme19 Shtator 2020
126 persona janë shëruar nga virusi Covid-19 në Kosovë. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i plotë: 126 TË SHËRUAR DHE 63 RASTE ME COVID-19! Gjatë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Rritja e numrit të pacientëve të infektuar me COVID-19 i mbushi kapacitetet e spitalit të Strumicës. Sipas drejtorit Naqe Gogov, në Repartin Infektiv tashmë janë mbushur kapacitet, ndërsa pacientët që kanë gjendje më të përkeqësuar...
Lajme17 Shtator 2020
Tre persona kanë vdekur e 43 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në Kosovë. Në 24 orët e fundit, janë shëruar 239 persona, ka njoftuar IKShP-ja. Njoftimi i plotë: jatë 24 orëve të fundit,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri COVID-19 në botë ka tejkaluar shifrën 30 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë...
Lajme16 Shtator 2020
Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Njoftimi i plotë i IKShP-së: Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...
Lajme15 Shtator 2020
Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë ka vdekur vetëm 1 person nga Coronavirusi. Instituti i Shëndetit Publik njofton për 71 rase të reja me COVID-19 e 199 të shëruar. Njoftimi i plotë: Gjatë 24...
Lajme14 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...
Front TV14 Shtator 2020
Katër persona kanë vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR,...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 142 raste të tjera të Coronavirusit të ri (COVID-19) dhe pesë viktima. Ministria e Shëndetësisë e vendit njoftoi se numri i përgjithshëm i rasteve të...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 561 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
“Nuk gënjeva”, u përgjigj Presidenti Trump gjatë konferencës për shtyp të shtunën kur një gazetar e pyeti “Përse i gënjyet amerikanët?”. Pyetja e gazetarit Jom Karl të kanalit ABC News botimin e një libri të...
Lajme10 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit kanë vdekur 7 persona me Coronavirus në Kosovë, raporton Front Online. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton për 69 raste të reja me COVID-19 dhe 107 të shëruar. Rastet pozitive...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.