×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH: Miliona mund të vdesin në rast të valës së dytë të koronavirusit

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Miliona njerëz mund të vdesin nëse pandemia e koronavirusit godet me valën e dytë të infeksionit.

  Kështu ka thënë Ranieri Guerra nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, duke shtuar se shpërthimi i rasteve të vdekjes është rritur më tepër se që është parashikuar, shkruan CNN.

  “Pandemia është duke vepruar sikurse kemi parashikuar”, ka thënë ai.

  “Krahasimi është me gripin spanjoll, që ka vepruar njësoj sikur Covid-19: ka pësuar rënie në verë dhe është rikthyer frikshëm në shtator dhe tetor, duke shkaktuar 50 milionë vdekje në valën e dytë”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Mungesa e ligjeve për monedhat dixhitale e ka ngadalësuar përhapjen e tyre në Shtetet e Bashkuara. Zëri i Amerikës, Deana Mitchell, raporton...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Prezantohet në panairin ndërkombëtar EUROSATORY që po mbahet në Paris, prototipi i parë i makinës ushtarake shqiptare “Shota”. Shqipëria merr pjesë për...
  Të tjera
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...
  Opinione18 Qershor 2024
  Kurti ta mbajë mend mirë këtë mësim. Kështu e përmbledh në një analizë të tij profesori amerikan Alon Ben-Meir mesazhin ndaj Kryeministrit...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.