×
Etiketë: dytë
Sport29 Shtator 2020
Fundjavën që kaloi u zhvillua xhiroja e dytë e kampionatit italian të njohur si Serie-A. Me shumë gola të realizuara dhe me disa ndeshje spektakolare, por edhe me disa dështime u karakterizua kjo xhiro. Dy...
Lajme29 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se janë duke bërë përgatitje në rast se do të ketë valë tjetër të pandemisë COVID-19 gjatë kohës së vjeshtës dhe dimrit....
Kronika29 Shtator 2020
Të martën, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, është duke vazhduar gjykimi për korrupsion ndaj ish-ministrit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Nenad Rikalo, sekretarit të përgjithshëm i kësaj ministrie,...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e Coronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion. Pothuajse 33 milionë persona janë infektuar me koronavirusin e ri, që fillimisht u shfaq në Kinë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Çekisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar 2,946 raste të reja të koronavirusit. Kështu, në shtetin me 10.7 milionë banorë numri i përgjithshëm i rasteve...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngim të masave restriktive për të menaxhuar valën e dytë të koronavirusit. Ani pse tha se vendi është në rrugën e duhur sa i përket përgatitjeve për dimër dhe se...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Izraeli ka miratuar një bllokim të dytë të përgjithshëm ndërsa rastet e koronavirusit rriten në të gjithë vendin. Bllokimi, i cili pritet të fillojë të Premten pasdite, do të shohë që vendi të kthehet në...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Rusia pritet ta regjistrojë vaksinën e dytë kundër koronavirusit në mesin e tetorit, sipas agjencisë së lajmeve Tass. Për regjistrimin e kësaj vaksine dhe kohën e këtij veprimi, agjencia Tass e citoi institutin rus për...
Lajme22 Shtator 2020
Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e lehtë e të infektuarve me koronavirus, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Muaji korrik e gusht ka qenë kulmi i të infektuarve ku shifrat ditore kanë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Pas ndalimit të suksesshëm të valës së parë të infeksionit dhe vdekjeve nga koronavirusi, Evropa tani është në mes të valës së dytë të infeksionit, derisa janë rritur pyetjet se çfarë shkoi gabim. Rastet ditore...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet në të gjithë Europën po shohin një ringjallje të rasteve me COVID-19. Disa vende – të tilla si Shqipëria, Bullgaria, Republika Çeke, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut – po shohin shifra më të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.