Sport

Formacioni më i mirë i xhiros së dytë në Serie-A

Formacioni më i mirë i xhiros së dytë në Serie-A
15:26 | 29 Shtator 2020

Fundjavën që kaloi u zhvillua xhiroja e dytë e kampionatit italian të njohur si Serie-A.

Me shumë gola të realizuara dhe me disa ndeshje spektakolare, por edhe me disa dështime u karakterizua kjo xhiro.

Dy skuadrat e Milanos arkëtuan nga tre pikë të reja, derisa derbi i kësaj jave ndërmjet Romës dhe Juventusit përfundoi pa fitues dhe me rezultatin 2-2.

Më poshtë është formacioni i zgjedhur si më i miri i kësaj jave nga Serie-:

Serie-A (4-2-3-1):Dragowski, Spinazzola-Caldirola-Kjaer-Hateboer,Veretout-Zielinksi, Ronaldo-Soriano-Ribery,Martenz.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera