Lajme

Vdesin 9 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

Vdesin 9 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë
23:36 | 05 Korrik 2020

Gjatë ditës së sotme kanë vdekur 9 persona nga koronavirusi duke çuar numrin e viktimave në 75 raste.

Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një njoftimi në Facebook.

“Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga 25.245 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 75 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera