Gjuha:
×
Etiketë: rikthehet
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Transporti publik në Tiranë ka rinis sot, pas katër muajsh ndërprerje për shkak të përhapjes së COVID-19. Puna do të vijojë duke zbatuar edhe protokollin e sigurisë sipas dakordësisë së arritur mes kryetarit të Bashkisë...
Lajme03 Korrik 2020
Petrit Pjetër Bylykbashi, ish banor i Big Brother, ishte infektuar me koronavirus para 3 muajve. E ky virus i është kthyer atij prapë tash. Kësaj here, virusi siç thotë ai, është më agresiv se që...
Lajme03 Korrik 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se nga nesër do të rikthehet linja e autobusit të Trafikut Urban për në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës. Sipas Ahmetit, të gjithë autobusët e Trafikut Urban po i...
Vip28 Qershor 2020
Këngëtari shqiptar Bertan Asllani i cili ka vite që është duke punuar në projekte të reja kinematografike por edhe muzikore në Turqi, duket se ka vendosur ti kthehet origjinës. Sipas disa informacioneve, Bertani është duke...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se është rikthyer “Tregu Mobil” në kryeëytet, i cili ishte mbyllur për shkak të pandemisë Ahmeti ka shkruar në Facebook se nga java e ardhshme, pemët,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gjermania njoftoi sot, për herë të parë, një rikufizim lokal lidhur me koronavirusin e ri, pas shfaqjes së një vatre kontaminimi në një thertore, ku janë zbuluar më shumë se 1.500 raste me COVID-19. “Ne...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Lokalet në Maqedoninë e Veriut më në fund pritet ti rikthehen orareve të rregullta të punës. Qeveria solli vendim që oraret e restoranteve dhe kafeterive ti kthehen orareve të zakonshme para pandemisë, dhe jo siç...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Reperja kosovare, Loredana Zefi është rikthyer bashkë me temën e skandalit që bëri bujë të madhe vitin e kaluar. Ajo dje është marrë në pyetje në zyrën e prokurorit publik në Luzern të Zvicrës, raporton...
Vip19 Qershor 2020
Të gjithë kanë nostalgji për këngët e vjetra, e sidomos kur ato përkundër viteve ende vazhdojnë të dëgjohen. Ish-vokalisti i njohur Ferki Shala, i grupit të famshëm kosovar, TNT së fundi ka bërë një befasi...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Pekini zbuloi në 24 orët e fundit edhe 21 raste të tjera Covid-19, teksa një ditë më parë ishin identifikuar edhe 31 persona të tjerë të prekur nga infeksioni.Të gjitha rastet janë të lidhura me...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Frika vazhdon te rritet në Pekin, teksa në 24 orët e funri u regjistruan edhe 31 raste të reja infeksioni Covid përreth tregut ushqimor të shumicës Xinfadi, rreth 50 km larg nga sheshi Tienanmen, ku...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Autoritetet kineze të shëndetësisë raportuan të mërkurën 44 raste të reja COVID-19 në territorin kinez, nga të cilat 33 ishin transmetime lokale dhe 11...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Pas 24 ditësh në qetsi në Zelandën e Re këtë të martë janë konfirmuar pozitivë me koronavirus dy raste të reja. Mediat bëjnë me dije se rastet e reja janë dy gra, të cilat janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.