Gjuha:
×
Etiketë: rikthehet
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të kalojë shifrën 200 brenda 10 ditësh. Epidemiologu dhe zv/drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan...
Vip12 Shtator 2020
Alketa Vejsiu do të prezantojë sërish festivalin Sanremo. ‘Duket tashmë e sigurt” shkruajnë disa nga mediat italiane. Më konkretisht e përjavshmja ‘Chi’ shkruan se më 2021 do të jetë Alketa Vejsiu ajo që do të...
Lajme02 Shtator 2020
Mëdyshja dyvjeçare për lokacionin e sallës koncertale tani duket të jetë e tejkaluar. Komuna e Prishtinës ka ndarë mendjen që ish-objekti i shtëpisë së mallrave “Gërmia” të adaptohet për kërkesën e kahershme të komunitetit artistik,...
Lajme31 Gusht 2020
Me 6 korrik të këtij viti nga Bordi i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), është shkarkuar nga pozita e drejtorit të SHSKUK-së, Basri Sejdiu. Arsyet që i ka dhënë Bordi...
Vip29 Gusht 2020
Në Mal të Zi më 30 gusht do të mbahen Zgjedhjet Parlamentare. Partitë shqiptare do të dalin me dy lista zgjedhore pasi nuk kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet për t’u bashkuar në një listë të...
Lajme29 Gusht 2020
Në Skenderaj janë rikthyer përplasjet e vjetra në mes të kreut të kësaj Komune, Bekim Jasharit dhe kreu të Degës së PDK’së në këtë Skenderaj, Sami Lushtakut. Jashari përmes një reagimi në profilin e tij...
Lajme23 Gusht 2020
Astrit Islami, 31 vjeçar nga fshati Dashec i Skenderajt disa muaj më herët ishte diagnostifikuar me sëmundjen Leukemi Akute dhe për shërimin e tij ka qenë e domosdoshme të dërgohet jashtë vendit. Astriti ishte trajtuar...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tashmë është shëruar nga COVID-19. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi këshilltari i tij, Xhavit Beqiri, i cili deklaroi se Hoti dje e ka marr rezultatin e ritestimit në të cilin...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë Kurti, Glauk Konjufca, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të Qeverisë Hoti. Konjufca përmes një statusi në Facebook ka paralajmëruar se “Qeverisja e mirë do të rikthehet...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Italia ngadalë po i rikthehet normalitetit me distancë sociale dhe maskat. Ky vend i cili në mars ishte në situatë shumë të rëndë shkaku i pandemisë COVID-19 duke se po ringjallet me turistët të cilët...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Austria do ta bëjë sërish të detyrueshme vendosjen e maskave në supermarkete, në sportelet e bankave dhe në zyrat postare, njoftoi sot qeveria duke përmendur rritjen e vazhdueshme të rasteve të kontaminimit të koronavirusit. “Ne...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Pas rreth 3 dekadash, në Shkodër u rikthye sërish tradita e Kinemasë Verore. Pranë brigjeve të liqenit, në Shirokën piktoreske, u shfaq filmi “Çifti i lumtur”, një kinokomedi e gjitha shkodranë. Qytetarë e të gjitha...
Lajme07 Korrik 2020
IKSHPK ka konfirmuar të hënën 195 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. 6 prej këtyre rasteve ishin nga komuna e Deçanit. Kjo komunë kishte disa javë pa asnjë rast të vetëm, ndërsa prej fillimit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.