×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  COVID-19 rikthehet në Kinë, ky është numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

  Autoritetet kineze të shëndetësisë raportuan të mërkurën 44 raste të reja COVID-19 në territorin kinez, nga të cilat 33 ishin transmetime lokale dhe 11 raste hyrëse, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

  Asnjë vdekje e re nuk u raportua.

  Midis infeksioneve lokale, Pekini regjistroi 31, ndërsa provincat Hebei dhe Zhejiang regjistruan një rast secili, tha Komisioni Kombëtar i Shëndetit në raportin e tij të përditshëm.

  Komisioni gjithashtu identifikoi 11 pacientë të rinj asimptomatikë, transmeton lajmi.net.

  Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në territorin kinez qëndron në 83.265 dhe numri i vdekjeve kumulative në 4634, me 106 pacientë asimptomatikë nën vëzhgimin mjekësor.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.