×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pas 24 ditësh qetësi, rikthehet coronavirusi në Zelandën e Re

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Pas 24 ditësh në qetsi në Zelandën e Re këtë të martë janë konfirmuar pozitivë me koronavirus dy raste të reja. Mediat bëjnë me dije se rastet e reja janë dy gra, të cilat janë familje me njëra-tjetrën, kanë udhëtuar nga Britania e Madhe dhe ishin të pajisura me një leje të veçantë për të shkuar në funeralin e një të afërmi.

  Nuk dihet nëse dy gratë janë me origjinë nga Britania e Madhe, nga Zelanda e Re apo nga ndonjë vend tjetër.Ndërkohë një javë më parë Zelanda e Re hoqi disa nga masat kufizuese, duke e shpallur vendin “të lirë nga virusi”.

  Dy gratë, u testuan dje, ndërsa rezultati është bërë i ditur sot. Bashkë me dy rastet e fundit, numri total i rasteve me Covid-19 në Zelandën e Re ka shkuar në 1,506, ndërsa numri i viktimave është 22.

  Zelanda e Re ka qenë një histori suksesi për mënyrën si menaxhoi virusin dhe masat e menjëhershme./abcnews.al

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Suedia që shpreson të anëtarësohet në NATO është e përqendruar në rregullimin e shtëpisë së saj të sigurisë kombëtare, ndërsa pret që...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Në zonat malore reshje...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Një nënshtetas i Bullgarisë është rrahur në orët e vona të së martës në Prishtinë. I dyshuari është dërguar në Emergjencën e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.