Lajme

I rikthehet virusi pas 3- muajsh, Bylykbashi tregon se këtë herë COVID-19 është më agresiv

I rikthehet virusi pas 3- muajsh, Bylykbashi tregon se këtë herë COVID-19 është më agresiv
19:15 | 03 Korrik 2020

Petrit Pjetër Bylykbashi, ish banor i Big Brother, ishte infektuar me koronavirus para 3 muajve.

E ky virus i është kthyer atij prapë tash. Kësaj here, virusi siç thotë ai, është më agresiv se që ishte herën e parë, shkruan Front Online.

Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes një shkrimi në Facebook.

Bylykbashi thotë se infektimi me këtë sëmundje ngjitëse po ia dëmton mushkëritë.

Shkrimi i tij i plotë:

Ky virus i cuditshem!

Mbas 4 diteve ren te rishfaqjes se simptomave dhe nje konsulte/percjellje te gjendjes disa oreshe maratonike bashk me Naser Ramadanin vendosem qe une me u ritestu per Covid19, fatekeqesisht rezultova Pozitiv ne SARS-CoV-2 perseri, virusi mu kthy afersisht 3 muaj mbas sherimit dhe kesaj here shume me agresiv, po sulmon aty ku ka demtu heren e pare, direkt ne mushkeri.

Te jem real, duke qen i bindur plotesisht qe nuk kthehet virusi, nuk jam rujt as per nje moment te vetem dhe kontakt me njerz te infekuar kam pas ne shume raste.

Heren e pare fatemiresisht nuk eshte infektu askush nga une, po uroj qe kjo e njejta me ndodh edhe kete here, une prap nga sot jam i veteizoluar per aq kohe sa te eshte e nevojshme.

Kujdesuni per veten, virusi po u kthejka.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera