×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rikthehet pandemia në Pekin, regjistrohen 21 raste të tjera, totali rritet në 158

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Pekini zbuloi në 24 orët e fundit edhe 21 raste të tjera Covid-19, teksa një ditë më parë ishin identifikuar edhe 31 persona të tjerë të prekur nga infeksioni.Të gjitha rastet janë të lidhura me tregun e shumicës Xinfadi, ku zona përreth tij është izoluar dhe bllokuar ndërsa mijëra njerëz po i nënshtrohen testit të tamponit.

  Deri tani totali i rasteve të reja është rritur në 158, të gjitha brenda një jave. Ndërsa qyteti vazhdon të forcojë masat e parandalimit dhe kontrollit.

  Për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të virusit, autoritetet kanë mbyllur gjithashtu disa shkolla dhe aeroporti ka anuluar rreth 70% të fluturimeve. Autoritetet ndërkohë kanë nisur të fajësojnë për infeksionet e reja salmonin e importuar nga Norvegjia

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme dhe kreu i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se politika e socialistëve bazohet në...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarit E.B,  i cili dyshohet se therri për...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Liridona Ademaj, 33-vjeçarja që u vra mbrëmjen e 29 nëntorit, është varrosur dje në varrezat e fshatit Cërmjan. Në ceremoninë e varrimit...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.