[wp-story]

Bota/Rajoni

Rikthehet pandemia në Pekin, regjistrohen 21 raste të tjera, totali rritet në 158

Rikthehet pandemia në Pekin, regjistrohen 21 raste të tjera, totali rritet në 158
10:21 | 18 Qershor 2020

Pekini zbuloi në 24 orët e fundit edhe 21 raste të tjera Covid-19, teksa një ditë më parë ishin identifikuar edhe 31 persona të tjerë të prekur nga infeksioni.Të gjitha rastet janë të lidhura me tregun e shumicës Xinfadi, ku zona përreth tij është izoluar dhe bllokuar ndërsa mijëra njerëz po i nënshtrohen testit të tamponit.

Deri tani totali i rasteve të reja është rritur në 158, të gjitha brenda një jave. Ndërsa qyteti vazhdon të forcojë masat e parandalimit dhe kontrollit.

Për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të virusit, autoritetet kanë mbyllur gjithashtu disa shkolla dhe aeroporti ka anuluar rreth 70% të fluturimeve. Autoritetet ndërkohë kanë nisur të fajësojnë për infeksionet e reja salmonin e importuar nga Norvegjia

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera