Gjuha:
×
Etiketë: regjistrohen
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. “Gjatë ditës së djeshme (30.09/01.10.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut për masën e mbajtjes së maskës janë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 159 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Sipas qyteteve: Shkup-42, Kumanovë-8, Shtip-3, Prilep-8, Tetovë-10, Strugë-6, Veles-4, Manastir-3, Ohër-10, Kavadar-2 , Gostivar-13, Gjevgjeli-11, Strumicë-4, Kriva...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Gjatë natës në vendin tonë janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj. Sipas qendrës sizmiologjike...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë bërë 1.721 testime dhe janë regjistruar 163 raste të reja. Prej rasteve të reja 33 janë në Shkup, 17 në Kumanovë, Dibër...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.253 testime dhe janë regjistruar 98 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja 17 janë në Shkup, 13 Kumanovë, 11 Prilep, Tetovë 10, Strugë 5, Veles...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.507 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 140 raste të reja me COVID-19. Prej rasteve të reja 43 janë në Shkup, 10 në Kumanovë, 3 Dibër, Shtip 4,...
Lajme11 Shtator 2020
Për një vit në komunë e Ferizaj janë regjistruar 470 biznese të reja. Kështu bëhet e ditur nga komuna e Ferizajt. “Ferizaj, kryeqendra e zhvillimit ekonomik, edhe këtë vit regjistroi një statistikë pozitive në të...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (03/04.09.2020) janë regjistruar 473 shkelje në...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 415 shkelje të masës për mbajtjen e obligueshme të maskës mbrojtëse, thonë nga MPB. “Gjatë ditës së kaluar (29/30.08) në territor të Republikës së Maqedonisë së Veriut në lidhje...
Lajme28 Gusht 2020
Sot janë regjistruar dy raste të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës, siç njoftoi IKSHPK. Në komunën e Malishevës prej fillimit të pandemisë janë 200 raste me COVID-19, prej të cilëve 152 janë shëruar,...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 1.414 testime janë regjistruar 137 raste të reja. Prej rasteve të reja 53 janë në Shkup, 19 në Kumanovë, 8 në Shtip,...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Në Gjermani është raportuar për 436 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, duke çuar shifrën totale në 216.327, ka njoftuar Instituti Robert Koch (RKI) të hënën. Po ashtu është raportuar për...
Lajme22 Korrik 2020
Në zonat e banuara me serbë në Kosovë janë regjistruar 22 raste të reja dhe dy të shëruar nga Covid-19, njoftoi sot specialisti serb i epidemiologjisë, Aleksandar Antonijeviq. Aktualisht, 483 raste janë aktive me koronavirus...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.