×
Etiketë: marrin
Kronika07 Korrik 2020
olicia e Kosovës ka raportuar për një vjedhje të rëndë në Prishtinë. Në raportin e Policisë bëhet e ditur se janë vjedhur 11 kompjuterë, tre llap-top, një ipad dhe një aparat fotografik. Vjedhja është raportuar...
Lajme06 Korrik 2020
Komisioni Zgjedhor në Serbi ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 20 qershorit, duke konfirmuar 3 mandate në Kuvendin e ri për aleancën e shqiptarëve. Në zgjedhjet e qershorit në Serbi morën pjesë 48/93 e...
Front TV29 Qershor 2020
Mbi 2 mijë shtetas shqiptarë, marrin pensione të veteranit në Kosovë. Të njëjtit i janë bashkangjitur radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë luftës së fundit në Kosovë, raporton Front Online. Por marrja e një...
Ekonomi24 Qershor 2020
Kompanitë e Naftës që u gjobitën nga Autoriteti Kosovar i Konkurrencës, duket se morën mësim nga dënimet që iu shqiptuan. AKK me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se i ka...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kritikuar deputetët dhe partitë politike për vonimin e diskutimit dhe vendimin për Pakon Ekonomike. Ahmeti thotë se derisa deputetët po i marrin pagat, qytetarët po i presin...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ditë më parë në mediat zvicerane është raportuar për vrasjen e një gruaje të re nga vjehrri i saj, të dy me prejardhje nga Kosova. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një...
Front TV23 Qershor 2020
38 mijë e 218 veteranë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), janë duke marrë pensione nga shteti. Këtë gjë e ka konfirmuar për Front Online, kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati. “Janë mbi 38 mijë e 218...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Sipas të dhënave të fundit zyrtare, në 70.28 % të votave të numëruara deri më tani nga zgjedhjet në Serbi, shqiptarët e Luginës së Preshëvës qëndrojnë në dy mandate deputeteshësh, duke siguruar 14033 vota, ose...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE-së, po zhvillon Konferencën Vjetore të Sigurisë 2020. Nga zyra e tij në Tiranë, Rama tha se shpreson të shohë përparim të mëtejshëm në Ukrainë. Rama ka...
Lajme22 Qershor 2020
Ministrja e Financave të Kosovës, Hykmete Bajrami ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë të punësuarit, të cilët kanë pritur për t’i marrë edhe nga 170 euro të premtuara nga buxheti i shtetit....
Lajme22 Qershor 2020
Dje janë mbajtur zgjedhjet nacionale dhe ato lokale në Serbi, në ato nacionale shqiptarët kanë garuar në një listë të përbashkët ku me sukses kanë arritur ti sigurojnë 3 deputetë , ndërsa në ato lokale...
Kronika17 Qershor 2020
Sot rreth orës 08:00, ka ndodhur një aksident i rendë trafiku në fshatin Vranidoll, ku kanë qenë të përfshira dy automjete. Rastin për Express e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.