×
Etiketë: marrin
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, e ka “liruar dorën” e buxhetit qeveritar, duke subvencionuar në mënyra të ndryshme për të ndihmuar familjet në Austri kundër krizës ekonomike me Covid -19. Përveç 450 euro shtesë për të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Dita e sotme është historike për nxënësit në Luginën e Preshevës.Sot do të bëhet shpërndarja e librave shqip nga Republika e Shqipërisë.Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Këshillit Shqiptar në Luginën e Preshevës...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar Hilmi Jasharin, Avokat i Popullit në Kosovë, me të cilin kanë shkëmbyer idetë dhe pikëpamjet për zhvillim e kulturës së qeverisjes së mirë, të administrim të mirë, transparencës...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se duhet të rritet efikasiteti i shërbimeve spitalore, në mënyrë që qytetarët te mos kenë nevojë të marrin shërbime jashtë vendit, e që numri i tyre është enorm....
Ekonomi01 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, deklaroi se nuk e njohin Bordin e Përkohshëm të kësaj ndërmarrjeje, pasi që kryetari i bordit është njeri që ka punuar me direktiva të politikës. Në...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka mbajtur sot një takim me Trupën Drejtuese Ndërministrore për zhvillimin e projekteve të rëndësishme rrugore. Në këtë takim ishin të parapara konstituimi i trupës drejtuese, aprovimi për inicimin e...
Lajme18 Gusht 2020
Preshevasit i marrin paratë e pandemisë, 200 mijë iu shkuan nga Kosova Kreu i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka bërë të ditur se ka përfunduar procesi i transferimit të mjeteve te qytetarët e kësaj...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në Maqedoninë e Veriut, Lidhja Social Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë finalizuar tashmë marrëveshjen e bashkëqeverisjes. Burime nga partitë e koalicionit zbuluan për INA-n se nuk do të ketë një kryeministër shqiptar, por...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Ishte një nga demonstratat më të mëdha të organizuara nga opozita. që nga pavarësia e vendit në vitin 1991. Më shumë se 100.000 vetë u grumbulluan në kryeqytetin Minsk të dielën. Edhe në qytete të...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Shumtë doktor rusë nuk do të vaksinoheshin me vaksinën e re ruse kundër pandemisë globale të quajtur COVID-19, e cila ka marrë jetën e më se 760 mijë njerëzve në botë. E gjithë kjo për...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Rusia raportohet se ka regjistruar një vaksinë kundër COVID-19, njoftoi presidenti i këtij vendi, Vladimir Putin. “Këtë mëngjes, për herë të parë në botë, u regjistrua një vaksinë kundër coronavirusit”, tha Putin në një takim...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar për futjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, thellë brenda territorit të Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Jashari ka thënë se shqetësues është fakti se që...
Lajme05 Gusht 2020
Të rinjtë duhet të kufizojnë shkuarjen në tubime sociale për të ndihmuar në luftimin e kërcimeve të reja në infeksionin COVID-19, thanë sot zyrtarë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Të lodhur nga kufizimi i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.