×
Etiketë: marrin
Lajme30 Korrik 2020
Politika e Serbisë është të ruajë paqen dhe stabilitetin për qytetarët e saj dhe tërë rajonin, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi pranuar që në thelb të marrim pjesë në dialogun e sponsorizuar nga...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Sekretari i Financave i SHBA-së Steven Mnuchin tha se republikanët janë të gatshëm, në mes të epidemisë së koronavirusit, të realizojnë paketën e ardhshme të ndihmës të hënën dhe se ata kanë marrë mbështetjen e...
Auto25 Korrik 2020
Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një makinë elektrike për 1 mijë kilometra. Nëse teknologjia e tyre do të...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Eksperti më i lartë amerikan për sëmundjet infektive doktor Anthony Fauci ka treguar se ai dhe familja e tij kanë marrë punësuar punëtorë sigurimi pasi kanë marrë “kërcënime serioze”. Ai tha se bashkëshortja e tij...
Lajme22 Korrik 2020
Ka nisur takimi i Bordit Këshillues për COVID-19, që njëherësh është edhe takimi i parë i këtij bordi që pas themelimit. Ky Bord udhëhiqet nga mikrobiologu Lul Raka, ndërsa janë duke marrë pjesë edhe ministri...
Lajme19 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se 19 korriku i vitit 1998, ua kujton masakrën e forcave serbe në Rahovec, që u pasua me të tjera masakra në mbarë Kosovën, deri në çlirimin e...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja në përbërjen e re parlamentare do të ketë 46 deputetë, koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja 44, BDI-ja 15, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa 12, E Majta dy dhe PDSH-ja...
Ekonomi15 Korrik 2020
Ndryshimet e ligjit për ndarje buxhetore janë miratuar në lexim të parë, megjithatë akoma nuk janë proceduar në komisione parlamentare. Hekuran Murati, kryetar i Komisionit për Financa, tregon se akoma nuk është në rend të...
Front TV14 Korrik 2020
Që nga ora 10:00 është duke vazhduar seanca plenare në Kuvend të Kosovës me një pikë të vetme të rendit të ditës, raportimi i kryeministrit Avdullah Hoti dhe debati parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë....
Ekonomi13 Korrik 2020
Ka kaluar kohë e gjatë që kur qytetarët e Kosovës janë në pritje të 170 eurove nga qeveria e Kosovës, si pjesë e pakos emergjente, për të ndihmuar bizneset dhe qytetarët në këtë kohë kur...
Kronika10 Korrik 2020
Nata e mbrëmshme nuk ka qenë e qetë në komunën e Fushë Kosovës. Kjo pasi që mbrëmë është raportuar për një rrahje masive në “ Lagja 29”. Gjatë intervenimit është lënduar një zyrtar policor. “Lidhur...
Lajme09 Korrik 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ShBA-ja ka bërë analizë ekonomike dhe se Grenell po flet vazhdimisht për ekonominë. Sipas Haradinajt, SHBA-ja nuk po flet vetëm sa për ta marrë Kosovën me të...
Lajme09 Korrik 2020
Nga sot të gjitha shërbimet për vula apostile/verifikuese, qytetarët e Kosovës mund t’i marrin edhe në Komunën e Prizrenit dhe atë të Mitrovicës. Kështu njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme, duke...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.