×
 • Lajme
 • Lajme

  Partitë shqiptare në Bujanoc marrin 26 ulëse në kuvendin komunal të Bujanocit

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Dje janë mbajtur zgjedhjet nacionale dhe ato lokale në Serbi, në ato nacionale shqiptarët kanë garuar në një listë të përbashkët ku me sukses kanë arritur ti sigurojnë 3 deputetë , ndërsa në ato lokale në komunën e Bujanocit partitë shqiptare kanë fituar 26 ulëse dhe e para ka dal PD e udhëhequr nga Nagip Arifi shkruan 06 Press.

  Portali online 06 Press ka siguruar për secilen parti sa ulëse i ka fituar në kuvendin komunal të Bujanocit: Partia Demokratike e udhëhequr nga Nagip Arifi ka fituar 10 ulëse, PVD udhëhequr nga Shaip Kamberi ka fituar 8 ulëse, LPD e udhëhequr nga Shqiprim Musliu ka fituar 4 ulëse, APN 3 ulëse dhe UDSH ka fituar 1 ulëse, pra shqiptarët gjithsej kanë fituar 26 ulëse në kuvendin komunal të Bujanocit, ndërsa serbët kanë fituar 15 ulëse dhe sigurisht se kryetari do të jetë nga partitë shqiptare e burime të 06 Press tregojnë se Nagip Arifi do të jetë kryetar i ardhshëm.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë në ditën e parë të vizitës në Gjermani, ka takuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas arratisjes së Enver Sekiraqës, duke thënë se dikush që është i njohur për publikun,...
  Lajme18 Maj 2024
  Behgjet Pacolli nga AKR-ja thotë për “Front Online” se ky subjekt politik është i gatshëm për zgjedhjet e ardhshme që mbahen në...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.