Gjuha:
×
Etiketë: ulëse
Lajme28 Gusht 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi, tha se PDK-ja po e ushtron rolin e saj si opozitare konform Kushtetutës dhe se kjo është arsyeja e refuzimit për të dërguar një përfaqësues në takimin e Ëashingotin dhe...
Lajme22 Qershor 2020
Dje janë mbajtur zgjedhjet nacionale dhe ato lokale në Serbi, në ato nacionale shqiptarët kanë garuar në një listë të përbashkët ku me sukses kanë arritur ti sigurojnë 3 deputetë , ndërsa në ato lokale...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Idris Sulejmani, shqiptar nga fshati Zherovjan Komuna e Tetovës, i cili jeton në Porec të Kroacisë, ka shpallura kandidaturën e tij për deputet i pavarur në Parlamentin kroat. Kandidimi i Sulejmanit bëhet në kuadër të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.