×
Etiketë: shqiptare
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Dr. Hatije Ismaili ka fituar titullin “Mjeku im” në Slloveni, duke lënë prapa disa mjekë slloven Revista “Viva” në Slloveni ndan për çdo vit çmimin “Doktori im”, i cili dorëzohet nga presidenti i vendit Borut...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Aktualisht më shumë se 50 fëmijë shqiptarë janë çuar me forcë në kampet e Sirisë. Mide Dumani nuk i ka parë fëmijët e saj që nga viti 2014. I shoqi, një islamist radikal, iu bashkua...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme23 Shtator 2020
Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Evropian dhe të tjera rreth 30.5 mijë shqiptarë, sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat...
Lajme22 Shtator 2020
Në vendin historik mijëravjeçar, pasditen e sotme janë promovuar veshje të ndryshme të trevave shqiptare. Në kuadër të Muajit të trashëgimisë evropiane, u tha se shumë shpejt Kosova do të jetë edhe pjesë e hartës...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm I Republikës së Shqipërisë, Sandër Lleshak është nisur për një vizitë zyrtare në Liban, ku do të takohet me homologun e tij, Mohammad Fahmi në Liban. Vizita e Lleshat bëhet pas protestave...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe...
Lajme21 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten në Shkodër. Lajmi u bë i ditur sot në mbledhjen e qeverisë së Kosovës, ku zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj, e cila...
Kronika19 Shtator 2020
Mbrëmë Policia e Kosovës në bashkëpunim me Inspektoratin Policor dhe Prokurorinë kanë ndërmarrë një aksion të madh në fshatin kufitar, Karaçevë. Në këtë aksion, janë arrestuar 35 persona, prej tyre 12 zyrtarë policorë. Të njëjtit...
Kronika19 Shtator 2020
Është vetëdorëzuar në polici zyrtari i Policisë së Kosovës Ferid Leci, i arratisur mbrëmë dhe i shpallur në kërkim, nën dyshimet për përfshirje në veprimtari ilegale në zonën e Karaçevës. Leci është vetëdorëzuar rreth gjysme...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Cikloni i rrallë mesdhetar “Ianos” ka goditur fuqishëm disa zona të Greqisë. Në të gjitha zonat të cilat ka prekur cikloni Shërbimi Zjarrfikës ka pranuar mbi 2450 thirrje urgjente për ndihmë, ndërsa ka shpëtuar rreth...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
“Kompania Bello” të cilin Europol e përshkruan si një ndër rrjetet më aktive të trafikut të kokainës në Evropë. Një operacion policor ndërkombëtar çoi në arrestimin e grupit, shkruan Euronews. Operacioni i koduar “Los Blancos”,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.