×
Etiketë: partitë
Lajme12 Shtator 2020
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë në Televizionin e Vetëvendosjes ka thënë se partitë politike po i frikësohen zgjedhjeve, andaj edhe po hezitojnë ta rrëzojnë Qeverinë Hoti, të cilën e ka quajtur...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka nisur konsultimet me partitë politike për datën e zgjedhjeve të Përgjithshme parlamentare 2021. Në dokumentin e siguruar nga Top Channel, Presidenti Meta ka kërkuar që të premten të nisin...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Milo Gjukanoviq do të jetë në opozitë pasi tri grupimet opozitare janë bashkuar për t’ia marrë pushtetin. Partitë pro-serbe kanë marrë përkrahjen edhe të partisë së shqiptarit, Dritan Abazoviq. Abazoviq në zgjedhjet e djeshme me...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka ftuar shqiptarët në Mal të Zi që të mbështesin fuqishëm partitë shqiptare në zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit! Limaj në një shkrim të publikuar në llogarinë e Nismës...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli u ka bërë thirrje shqiptarëve në Mal të Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit të dalin dhe të votojnë për partitë shqiptare, në mënyrë që...
Lajme21 Gusht 2020
Kosova sikurse dhe gjithë globi po përballet me virusin korona, i cili virus ka shkaktuar telashe edhe për bizneset. Situata e ekonomisë në Kosovë shihet problematike. Eksperti i ekonomisë, njëherit ish-kryetari i Odës Ekonomike të...
Lajme12 Gusht 2020
Pas kundërshtimeve të njëpasnjëshme të bashkësisë ndërkombëtare, veçanërisht të ambasadorit amerikan, Philip Kossnet, partitë politike i kanë “rishqyrtuar” edhe njëherë qëndrimet e tyre sa i përket mbështetjes ose jo të Projektligjit për mbrojtjen e vlerave...
Lajme07 Gusht 2020
LVV, LDK, PDK e AAK po mbështesin projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Në Kuvend është duke u zhvilluar seanca për shqyrtimin e parë të projektligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
LSDM-ja si fituese e zgjedhjeve bën përgatitje dhe bisedime me partitë shqiptare për të formuar qeverinë e re të Maqedonisë. Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka realizuar takime me kryetarët e partive, BDI, ASH dhe...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Partitë shqiptare në Mal të Zi kanë nënshkruar sot marrëveshjen e koalicionit gjithpërfshirës për zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit. Forca e Re Demokratike, Alternativa Shqiptare, Lidhja Demokratike Shqiptare, Unioni i Tuzit si dhe Lëvizja Qytetare...
Lajme18 Korrik 2020
Kosova dhe çështja e dialogut me Serbinë mund të bëhet temë e fushatës elektorale në SHBA. Përfshirja e kandidatit të Partisë Demokratike për president të SHBA-së, Joe Biden në rifillimin e dialogut dhe kërkesa e...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, sot ka dhënë lajmin e shumëpritur për Luginën e Preshevës. Ai tha se tanimë partitë politike shqiptare tashmë kanë mbyllur marrëveshjen për bashkëqeverisje në Bujanoc. Cakaj...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar partitë̈ shqiptare në Maqedoninë̈ e Veriut për rezultatet e arritura në zgjedhjet parlamentare. Limaj ka shkruar në “Facebook”, se rezultatet e fundit tregojnë për një numër të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.