Lajme

Kurti: Partitë politike po i frikësohen zgjedhjeve andaj s’po e rrëzojnë qeverinë koti

Kurti: Partitë politike po i frikësohen zgjedhjeve andaj s’po e rrëzojnë qeverinë koti
21:29 | 12 Shtator 2020

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë në Televizionin e Vetëvendosjes ka thënë se partitë politike po i frikësohen zgjedhjeve, andaj edhe po hezitojnë ta rrëzojnë Qeverinë Hoti, të cilën e ka quajtur qeveri koti, transmeton Front Online.

“Ata që kishin shumë zë për ta rrëzuar qeverisjen tonë të mirë, natyrisht tani kanë interes dhe nuk kanë zell për ta rrëzuar këtë qeveri. Ata që dikur e frikësonin popullin, tani po i frikësohen zgjedhjeve dhe kjo është arsye pse hezitojnë të lirohemi nga kjo Qeveri Koti”, tha Kurti./Front Online/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera