Gjuha:
×
Etiketë: kuvendin
Lajme18 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën. Vazhdimi i seancës plenare është paraparë të nisë në orën 10:30. “Më 21 shtator, në orën 10:30, vazhdimi i seancës plenare”, thuhet...
Lajme18 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës prej disa kohësh ka shprehur shqetësimin se me fillimin e ditëve të ftohta atyre do t’iu vështirësohet funksionimi si biznese. Gastronomët kanë kërkuar që të ndryshohen vendimet që e kufizojnë...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se në fillim të javës, marrëveshja e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, do të dorëzohet në Kuvendin e Kosovës për deputetët, të cilët ai do t’i informojë në...
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i Nismës, Granit Shala e ka marrë detyrën e Asamblistit në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Shala përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se ka ka bërë betimin, derisa është zotuar se...
Lajme28 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka arritur në objektin e Kuvendit ku po hetohet, siç po pretendon Lëvizja Vetëvendosje një sulm që ka ndodhur ndaj deputetit të kësaj partie, Gazmend Gjyshinca. Gjyshinca ka thënë se është sulmuar...
Lajme25 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka miratuar konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut. Gjatë seancës së hapur, kreu i KSHZ-së Oliver Derkovski kumtoi rezultatet e përbërjes...
Lajme23 Korrik 2020
Çdo punim i tyre është unik, po aq sa rrëfimet e kujtimet individuale të rreth 20 mijë grave e burrave të mbijetuar të dhunës seksuale. Forcën për t’i mbijetuar paragjykimeve të padrejta, i kanë kthyer...
Lajme23 Korrik 2020
Në zbatim të Rezolutës për krijimin e Këndit të Kurajos, të votuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, ju ftojmë në ceremoninë e inaugurimit të Këndit të Kurajos, të inicuar nga deputetja znj. Donika Kadaj....
Lajme16 Korrik 2020
Kuvendi Komunal në Lipjan ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme të enjten, me qëllim të nxjerrjes së një deklarate të përbashkët, për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së. Ndërkohë, propozimi i opozitës për “miratimin...
Lajme11 Korrik 2020
Janë evidentuar disa parregullsi në Kuvendin e Kosovës për ndarjen e subvencioneve dhe për mos monitorimin e përfituesve financiar. Zyra Kombëtarë e Auditimit si të gjetur tjetër ka evidentuar edhe mos regjistrimin e objektit të...
Lajme03 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në vazhdën e takimeve te tij në Tiranë u takua edhe më kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi. Shefi i ekzekutivit po vazhdon aktivitetet e tij të punës me...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Kryministri Rama, që viteve të fundit kishte përplasje të shumta me ish-kryeministrin Ramush Haradinaj dhe të cilin madje edhe e ka paditur për shpifje, sot në Kuvendin e Shqipërisë e ka mbrojtur atë për luftën...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të mbajë fjalim në Parlamentin Shqiptar mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli. Kështu ka bërë të ditur vet Rama përmes një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.