Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në ShBA të mërkurën çdo 1 minut ndërroi jetë një person nga koronavirusi

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sipas një raporti të fundit, në ShBA çdo një minutë një person ndërron jetë si pasojë e COVID-19 , ndërkohë numri total i vdekjeve në vend ka kaluar 150.000, shkruan Dailymail.

  Shtetet e Bashkara regjistruan përafërsisht 1.461 vdekje të reja gjatë 24 orëve të fundit, që është goditja më e lartë një ditore që nga 27 maji, ku ishin regjistruar 1.484 vdekje.

  Vdekjet nga koronavirusi në të gjithë vendin po rriten shumë shpejt, dhe vetëm në 11 ditët e fundit janë shënuar 10.000 raste të reja.

  Kalifornia, Florida dhe Texas, tre shtetet më të mëdha në ShBA, janë epiqendrat kryesore të koronavirusit.

  Për nga numri i personave të vdekur nga koronavirusi prinë Texasi me 4.300 viktima vetëm gjatë muajtit të fundit, i pasuar nga Florida me 2.900 dhe Kalifornia me 2.700 persona.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Lajme24 Mars 2023
  Pas vendimit ë Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për Këshillin Prokurorial, kanë reaguar edhe subjektet politike opozitare. Sipas tyre, rrëzimi...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, ka thënë se e drejta ndërkombëtare vdiq më 24 mars...
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.