Gjuha:
×
Etiketë: mërkurën
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme01 Shtator 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon shprehet optimiste lidhur me arritjen e një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në takimet e Uashingtonit dhe Brukselit. Ajo në një intervistë për EWB,...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Qyteti i Shkupit paralajmëroi se nesër do të bëhet spërkatja për mushkonjat, por ajo do të shtyhet për pasnesër (e mërkurë), për shkak të paralajmërimit se mund të bie shi. Në aeroportin sportiv Stajnkovec sot...
Lajme10 Gusht 2020
Komuna e Ferizajt, përkatësisht Drejtoria e Arsimit, pas bartjes së kompetencës nga niveli qendror në Komuna, për hapjen e çerdheve publike e private, përkitazi me situatën e pandemisë̈ COVID-19, mori vendim që nga dita e...
Lajme02 Gusht 2020
Masat e ngrohta të ajrit të ardhura ditë më parë nga Afrika, do të mbesin të qëndrueshme edhe gjatë dy ditëve të para të javës së ardhshme, duke mundësuar mot me diell dhe relativisht të...
Lajme01 Gusht 2020
Shoqata e Gastronomeve të Kosovës ka njoftuar se janë të gatshëm për t’i dalë në ndihmë punonjësve shëndetësorë. Ata përmes një postimi bënë të ditur se janë të gatshëm ti ndihmojnë QKUKS-së me shujta. Kryetari...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Sipas një raporti të fundit, në ShBA çdo një minutë një person ndërron jetë si pasojë e COVID-19 , ndërkohë numri total i vdekjeve në vend ka kaluar 150.000, shkruan Dailymail. Shtetet e Bashkara regjistruan...
Lajme30 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë një sërë masash të cilat kufizojnë lëvizjen e qytetarëve dhe të bizneseve për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit. Këto vendime duhet të inspektohen nga inspektoratet komunale në koordinim me ato...
Lajme27 Korrik 2020
Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim sot dështoi të shqyrtonte Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, me...
Lajme26 Korrik 2020
Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të marrin pjesë në samitin virtual të organizuar nga Këshilli Atlantik të mërkurën, më 29 korrik, njoftohet në faqen e kësaj organizate ndërkombëtare. Sipas njoftimit, pjesëmarrës në Samitin...
Kronika25 Qershor 2020
Prokurori i Shteti, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 104 aktakuza kundër 119 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu,...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Nga sot përfundon gjendja e jashtëzakonshme tetë ditëshe e shpallur nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Gjendja e jashtëzakonshme, e pesta me radhë ishte shpallur me 15 qershor me qëllim që të realizohen...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.