Bota/Rajoni

Maqedoni: Qeveria sot diskuton për hapjen e kufijve

Maqedoni: Qeveria sot diskuton për hapjen e kufijve
11:54 | 23 Qershor 2020

Qeveria e Maqedonisë së Veirut gjatë mbledhjes së djeshme solli vendim për lejimin e transportit publik të udhëtarëve në komunën e Tetovës me komunat e Pollogut, siç janë: Tearca, Bogovina, Zhelina, Vrapçishti, Gostivari, Jegunovca, Bërvenica, Mavrovë si dhe me qytetin e Shkupit.

Ndërsa për hapjen e kufijve dhe punën e lokaleve në hapësira të mbyllura do të diskutohet sot, në mbledhjen e rregullt të Qeverisë.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera