×
Etiketë: hapjen
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj... Sigurisht...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj pritet të takohet në Shkup me homologun Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi...
Lajme04 Shtator 2020
Në takimet e rregullta me përfaqësuesit e Odës Hoteliere dhe Turistike të Kosovës (OHTK) nga rajonet e Kosovës në udhëheqjen e kryetarit Hysen Sogojeva, u informuan se, sipas dorëzimit të manualit për COVID- 19 dhe...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Kancelari austriak Sebastian Kurz e quajti të gabuar vendimin e kancelares gjermane Angela Merkel për të hapur kufijtë për refugjatët pesë vjet më parë. “Që në fillim, unë isha kundër politikës së kufijve të hapur....
Lajme26 Gusht 2020
Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, është deklaruar lidhur me fillimin e vitit të ri shkollorë për vitin 2020/2021. Ai tha se me masterplanin që është miratuar sot në mbledhjen e Qeverisë, janë të përcaktuara qartë...
Lajme22 Gusht 2020
Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se drejtorët komunalë të arsimit dhe të gjitha komunat janë shprehur të gatshme që të fillojë viti i ri shkollor më 1 shtator të...
Lajme21 Gusht 2020
Me moton “Pse kafet po e bibliotekat jo”, Lëvizja studentore Studim, Kritik Veprim përmes një aksioni simbolik ka reaguar ndaj vendimeve të qeverisë rreth mbylljes së bibliotekave, për shkak të pandemisë. Berita Abazi, nga kjo...
Lajme14 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese, e 24-ta me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje, vendime dhe dokumente të tjera të...
Lajme11 Gusht 2020
Hapja e çerdheve publike e private për fëmijë në Ferizaj, gjen gati këto të fundit në masat mbrojtëse kundër COVID-19. Sot, nën mbikëqyrjen e Inspektoratit të Komunës u dezinfektuan dy çerdhet publike nën menaxhimin e...
Lajme09 Gusht 2020
Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se edhe të gjithë akterët kompetent; politik dhe publik, duhet të nxisim debatin thelbësor të gjetjes së një mënyre për të hapur shkollat e mësimit fillor nëpër objekte....
Lajme07 Gusht 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), e pranon me shqetësim hapjen e televizionit të ri online, TVV, të drejtuar nga partia politike Lëvizja Vetëvendosje. Themelimi i një mediumi televiziv nga një parti politike është i...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Italia, epiqendra më e madhe e shpërthimit të koronavirusit në Evropë, ka përdorur një regjim agresiv të testimeve dhe përdorimit të maskve për të parandaluar një valë të dytë të pandemisë, shkruan CNN. Por, derisa...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Autoritetet e qytetit të Berlinit kanë rënë dakord të lehtësojnë gradualisht masat në industrinë e seksit me gjithë pandeminë, dhe shërbimet seksuale me pagesë janë përsëri në ofertë nga e shtuna. Për marrëdhënie seksuale, klientët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.