×
Etiketë: kufijve
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj... Sigurisht...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj pritet të takohet në Shkup me homologun Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi...
Lajme03 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, i është përgjigjur deklaratave të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj, në lidhje me kufirin me Serbinë. Haradinaj kishte thënë se Haziri po flet për shkëmbim territoresh dhe kishte kërkuar nga...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Kancelari austriak Sebastian Kurz e quajti të gabuar vendimin e kancelares gjermane Angela Merkel për të hapur kufijtë për refugjatët pesë vjet më parë. “Që në fillim, unë isha kundër politikës së kufijve të hapur....
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sërish mbron idenë e tij për  ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë, edhe pse me këtë nuk pajtohet...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Bashkimi Evropian kritikoi Hungarinë për një politikë diskriminuese kufitare dhe tha se do të propozojë një pako të rregullave të përbashkëta në lidhje me kufizimet e udhëtimit. Më 28 gusht, Hungaria tha se do të...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të vazhdojnë të lëvizin në shtetet e rajonit, në të njëjtat kushte si edhe aktualisht. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Alsat se ende nuk është marrë asnjë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha të mërkurën në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë nuk ka të bëjë me kufirin ujor...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Informohet se rregullat e izolimit dhe mundësitë e testimit në aeroportet gjermane gjatë hyrjes vlejnë vetëm për personat, të cilët aktualisht lejohen të hyjnë në Gjermani. Ato nuk nënkuptojnë heqje, apo lehtësim të kufizimeve të...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Paralajmërohet mbyllja e kufijve gjerman për Kosovën, shkak numri i lartë i të kthyerve me COVID-19. Mediumi gjerman “Tagesspiegel” në një shkrim të publikuar sot ka paralajmëruar se Gjermania s’do të ketë zgjidhje tjetër veçse...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Mediumi gjerman “Tagesspiegel” në një shkrim të publikuar sot ka paralajmëruar se Gjermania s’do të ketë zgjidhje tjetër veçse të mbyll kufijtë ajror e tokësor për Kosovën, nëse vazhdon trendi i njëjtë i personave që...
Auto18 Gusht 2020
Zelanda e Re raportoi sot 13 raste të reja me koronavirus në krahasim me nëntë që ishin një ditë më parë. Edhe pse kishte kaluar 100 ditë pa asnjë infektim, ky vend po lufton tani...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.