×
Etiketë: diskuton
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa zhvilloi sot një takim virtual me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, Massimiliano Paolucci, me udhëheqësen e Projektit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural (ARDP), Silvia Mauri,...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet sot (10 shtator) për të dytën herë gjatë kësaj jave në Bruksel. Ai do të ketë një takim me presidentin e Parlamentit Evropian (PE), David Sassoli dhe do të...
Lajme30 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se të hënën e 31 gushtit do të zhvillojë një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel. Dyshja pritet të diskutojnë për Kosovën dhe vizitat e ardhshme në...
Ekonomi26 Gusht 2020
Ministria e Financave ka mbajtur sot takim me organizatat buxhetore, me qëllim të diskutimit të rishikimit të Kornizës afatmesme të shpenzimeve 2021-2023. Ministrja Hykmete Bajrami potencoi se MF ka përcjellë me kujdes treguesit kryesorë ekonomikë...
Lajme20 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një takim punë në Ushington me Ryan Tully, Drejtor i Lartë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare dhe Amanda B. Ahlers, Drejtoreshë për Çështjet Evropiane në Këshillin...
Lajme19 Gusht 2020
Të enjten pasdite udhëheqësit e partive të koalicionit qeverisës në Kosovë do të mblidhen për të diskutuar funksionimin e tij pas lëkundjeve të kohëve të fundit që pasuan rifillimin e bisedimeve me Serbinë, të ndërmjetësuara...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Udhëheqësit e 27 vendeve të BE do të diskutojnë sot se si të adresojnë krizën në Bjellorusi, ndërsa protestat masive vazhdojnë në ish-republikën sovjetike, pas zgjedhjeve të diskutueshme të këtij muaji. Ministrat e BE-së ranë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit po konsiderohet si një krizë ekzistenciale për Bashkimin Europian dhe plani i rimëkëmbjes prej saj është tema kyçe e samitit dyditor të udhëheqësve europianë. Plani i rimëkëmbjeje kap një shumë prej 750...
Lajme06 Korrik 2020
Mëngjesin e së hënës është mbledhur Komiteti për menaxhimin e pandemisë ku do të diskutohet për masat e ndërmarra nga Qeveria për menaxhimin e gjendjes së krijuar Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj do t’i njoftojë...
Lajme05 Korrik 2020
Partia që po udhëheq me Qeverinë është duke mbajtur mbledhje të Kryesisë. Aty, po marrin pjesë shumica e anëtarëve ndërsa pritet të flasin edhe për mundësinë e zgjerimit të koalicionit dhe situatës pas ngritjes së...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim disa nga anëtarët e bordit të Klubit të Prodhuesve për të diskutuar për gjendjen e përgjithshme të ekonomisë së vendit, e veçanërisht të sektorit të prodhimit, sidomos...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti takoi sot kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi dhe drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë Arian Zeka për të diskutuar lidhur me programin e rimëkëmbjes ekonomike. Hoti njoftoi...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Një qasje ekonomike është “hapi i parë” për të arritur një paqe të qëndrueshme midis Serbisë dhe Kosovës. Kështu ka thënë ish u.d. i drejtorit të Inteligjencës Kombëtare, Richard Grenell për “Newsmax TV”. Në këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.