×
Etiketë: maqedoni
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. “Gjatë ditës së djeshme (30.09/01.10.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut për masën e mbajtjes së maskës janë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Deri ditën e diell moti do të jetë stabil, ndërsa nga e hëna moti pritet të jetë i paqëndrueshëm. Në dy ditët e ardhshëm temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta, ndërsa temperaturat...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 159 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Sipas qyteteve: Shkup-42, Kumanovë-8, Shtip-3, Prilep-8, Tetovë-10, Strugë-6, Veles-4, Manastir-3, Ohër-10, Kavadar-2 , Gostivar-13, Gjevgjeli-11, Strumicë-4, Kriva...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të mbajë seancën e saj të shtatë sot, duke filluar nga ora 12:00 në sallën solemne. Në seancë, Ministrat do të nënshkruajnë Kodin Etikë për anëtarët e...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së coronavirusit, në mënyrë drastike është ulur numri i kurorëzimeve gjatë vitit 2020. Sipas autoriteteve të vendit, për 70 për qind ka rënë numri i kurorëzimeve dhe se tani kurorëzimet bëhen...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Gjatë javës së kaluar autoritetet shëndetësore paralajmëruan se do ta publikojnë analizën për vdekshmërinë e lartë nga coronavirusi në Maqedoni. Me 712 pacientë të vdekur që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut është e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Më së shumti raste janë regjistruar në Shkup-45,...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 552 teste për COVID-19 dhe prej tyre 45 kanë rezultuar pozitivë, ose thënë ndryshe 8 për qind e tyre. Po ashtu kanë ndërruar jetë edhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (20/21.09.2020) janë regjistruar 679 shkelje në...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Me rastin e 21 Shtatorit – Ditës Botërore kushtuar sëmundjes Alzheimer, Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni thotë se në tre vitet e fundit në vendin tonë është bërë përparim i rëndësishëm në diagnostikimin e çmendurisë....
Lajme20 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për virusin COVID-19. “Bazuar në masat...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Në Maqedoni të Veriut në 24 orët e fundit janë regjistruar katër të vdekur si pasojë e COVID-19. Dy të vdekur janë nga Shkupi, një nga Kumanova e një nga Shtipi. Po ashtu janë regjistruar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.