×
Etiketë: maqedoni
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime për coronavirus, ndërsa 144 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Sipas planit të Qeverisë, mësimi online do të fillojë më 1 tetor, ndërsa ndryshimet janë të mundshme për mësimdhënie me prani fizike, njoftoi sot Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska në Kuvend. “Mësimi do...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1674 testime për coronavirus, ndërsa 186 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-56, Kumanovë-16, Shtip-8, Prilep-7, Tetovë-10, Strugë-6, Veles-1, Manastir-6,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë bërë 1.721 testime dhe janë regjistruar 163 raste të reja. Prej rasteve të reja 33 janë në Shkup, 17 në Kumanovë, Dibër...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë edhe...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1,...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Enti Shtetëror për Statistikë në korrik të këtij viti ka evidentuar 75.591 turistë të cilët kanë realizuar 436.180 bujtje. Numri i turistëve në krahasim me korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 56 për qind,...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është i matur. Në vendkalimet kufitare, nga e Maqedonisë së Veriut, nuk ka vonesa më të...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Rënie e lehtë e numrit të të infektuarve të rinj me Covid-19 u shënua në 24 orët e fundit, kur u regjistruan 98 raste, nga gjithsej 1.253 testimet. Kompetentët megjithatë sërish apeluan që qytetarët t’i...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.253 testime dhe janë regjistruar 98 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja 17 janë në Shkup, 13 Kumanovë, 11 Prilep, Tetovë 10, Strugë 5, Veles...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.507 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 140 raste të reja me COVID-19. Prej rasteve të reja 43 janë në Shkup, 10 në Kumanovë, 3 Dibër, Shtip 4,...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kishte vizitë në Maqedoninë e Veriut, e cila bëri jehonë të madhe. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është takuar me Zemajn, i cili edhe e ka përshëndetur nënshkrimin...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Për momentin aktivë janë 1.905 raste të të infektuarve me Covid-19, deri më tani nga virusi janë shëruar 12.754, ndërsa 634 persona e kanë humbur jetën. Nga Instituti për shëndet publik kanë vërejtur se javën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.