Lajme

Vizita e Zemajt bën jehonë në Maqedoni

Vizita e Zemajt bën jehonë në Maqedoni
19:49 | 10 Shtator 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kishte vizitë në Maqedoninë e Veriut, e cila bëri jehonë të madhe.

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është takuar me Zemajn, i cili edhe e ka përshëndetur nënshkrimin e Marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Uashington, shkruan Indeksonline.

Edhe zëvendëskryeministri i parë në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi u takua me ministrin, ku folën për situatën e krijuar nga Covid-19 në të dyja vendet.

“Në të dy këto takime, theksuam rëndësinë e madhe të bashkëpunimit midis dy shteteve si në rrafshin politik, ashtu edhe në atë shëndetësor”, ka thënë Zemaj.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera