Gjuha:
×
Etiketë: vizita
Lajme21 Shtator 2020
Sot në Prishtinë do të qëndrojë i dërguari Special i presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Ambasadori Grenell në Kosovë do të jetë bashkë me shefin e Korporatës...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kishte vizitë në Maqedoninë e Veriut, e cila bëri jehonë të madhe. Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është takuar me Zemajn, i cili edhe e ka përshëndetur nënshkrimin...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vlerësuar lart vizitën e senatorit amerikan Bob Dole 30 vjet më parë në Kosovë. Me rastin e vendosjes së bustit të senatorit Dole sot...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kosovarët përbëjnë numrin më të madh të të infektuarve me Covid-19, të cilët kanë rezultuar pozitiv pasi janë kthyer në Gjermani. Instituti Robert Koch e renditi Kosovën të enjten (20.08) të parën në listën e...
Lajme31 Korrik 2020
Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësia Islame e Kosovës, edhe një herë përmes një mesazhi të bërë në faqen zyrtare Facebook, duke thënë se besimtarët në Kosovë sot festojnë pa faljen e namazit,...
Front TV23 Korrik 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka kritikuar adhpër vizitën e eurodeputetes në Gjykatën Speciale një ditë pas intervistimit të Presidentit Hashim Thaçi, duke e cilësuar këtë vizitë si ndërhyrje politike në drejtësi....
Lajme21 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ), kanë reaguar pas vizitës së raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon në Hagë, një ditë pas intervistimit të presidentit, Hashim...
Lajme21 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha vazhdon vizitën në Kosovë, ku do të takohet me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri. Basha do të...
Lajme11 Korrik 2020
Nga kjo e shtune, në burgjet e vendit nuk është lejuar asnjë takim i të burgosurve me familjarë. E kjo ndalesë po bëhet për shkak të parandalimit të përhapjes së COVID-19. Takimet me familjarë e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.