×
Etiketë: bën
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të jetë më e larta në botë, pasi autoritetet lokale kanë aprovuar masat e reja në një votim të befasishëm, në...
Lajme29 Shtator 2020
Profesori amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, në një shkrim të tij thotë se Kosova është vend me potenciale të jashtëzakonshme nëse i mobilizon burimet e veta njerëzore dhe materiale....
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, të dielën i bëri thirrje popullit armen që ta marrë të ardhmen e vet në dorë duke dalë kundër, siç tha ai, udhëheqësisë që po i çon në katastrofë, pas...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, u bëri thirrje të dielën Azerbajxhanit dhe Armenisë që menjëherë t’i ndërpresin përleshjet në rajonin Nagorno-Karabak. Duke i dënuar përdorimin e forcës dhe vrasjen e civilëve,...
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Front TV26 Shtator 2020
Deputetja e LVV-së: Ministri Zemaj po bën praktikë në shëndetësi Edhe pse numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë ka filluar të ulet, përmirësimi i gjendjes nuk po i atribuohet ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj....
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala ishte i ftuari i radhës në emisionin “n’kuvend” ku ka folur rreth Qeverisë Hoti, e ka dhënë detaje nga akomodimi i tij në parti. Ai...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka bërë shaka me pakot që po i sjellin e po i largojnë zyrtarët e EULEX-it gjatë bastisjes së zyreve të OVL-UÇK. Teksa u pyet se pse po hyjnë pako...
Lajme24 Shtator 2020
Emisari i Posaçëm e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, për dialogun Kosovë–Serbi, Richard Grenell, në llogarinë e tij në Twitter ka shpërndarë lajmin e Gazetës Express ku thuhet për Liqenin e Ujmanit se ky është...
Lajme19 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh), iu bëjnë thirrje menaxhmentit të shkollave, mësimdhënësve, nxënësve, prindërve dhe kujdestarëve ligjorë për kujdes të shtuar në shkolla, në oborret e shkollave dhe në afërsi të tyre, në mënyrë...
Lajme17 Shtator 2020
Zëdhënësi për media i PDK-së, Avni Bytyqi, ka theksuar se PDK-ja është e indinjuar mbi qasjen e Kryeministrit Hoti dhe koalicionit qeverisës për të adresuar drejtë problemin e krizës ekonomike në vend. Megjithëse dështoi që...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Parlamenti Evropian të enjten u bëri thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të vendosin embargo armësh ndaj Arabisë Saudite shkaku i vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi dhe luftës në Jemen. Në raportin për eksportimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.