×
Etiketë: bën
Lajme03 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë zhvillohet takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi, me pjesëmarrjen e kryeministrit Hoti dhe presidentit serb, Vuçiq. Por se për çfarë negociohet në Uashington mbetet e paqartë, shkruan Thomay Brey. SHBA po...
Lajme03 Shtator 2020
Ka dy muaj që po kërkojnë ndihmë nga komuna e Prizrenit. Janë këta banorët e lagjes Bajram Curri, rruga” Alajdin Xhezairi” e të cilët janë në hall me një puset të prishur në rrugën e...
Kronika03 Shtator 2020
Varfëria është e pranishme ndër vite anembanë botës, por edhe në Kosovë. Kësisoj shumë familje u prekën nga kushtet e rënda për jetesë. E të tillë duket se e pati fatin edhe një djalë i...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Papa Françesku përsëriti thirrjen për anulimin e borxhit që kanë vendet e varfra. Ai tha se për shkak të pandemisë është koha për “drejtësi rikuperuese”. Papa po përgatitet për një audiencë me prani të publikut...
Lajme31 Gusht 2020
Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, ka komentuar shkrimin e kryeministres serbe Ana Bernabiq Deputeti dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se çfarëdo që Bërnabiq...
Lajme30 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka bërë homazhe dhe ka vendosur lule te Obelisku i personave të pagjetur që ndodhet në Prishtinë. Pas homazheve, Hoti ka thënë se çështja e personave të pagjetur mbetet tema...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Partia Agrare Ambientaliste u bëri thirrje publike shqiptarëve në Mal të Zi të unifikohen, bashkohen dhe përkushtohen për të votuar kandidatët shqiptarë që angazhohen për stabilitetin e Malit të Zi dhe paqen e prosperitetin në...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Ministri i Arsimit të Britanisë, Gavin Williamson ka deklaruar se të gjithë nxënësit do të jenë të detyruar të mbajnë maska. Disa ditë më parë qeveria Britanike deklaroi se nuk ishte  e nevojshme që nxënësit...
Lajme26 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi u ka bërë thirrje shqiptarëve të Malit të Zi që të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës. Thaçi ka thënë se këto zgjedhje përbëjnë një momentum tejet të rëndësishëm...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Melania Trump ka bërë një lujte të ndjerë për unitet mes racave në një fjalim të drejtpërdrejtë nga Shtëpia e Bardhë në konventën e Partisë Republikane....
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj ka bërë sot homazhe në Kleçkë me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Brigadës 121 Ismet Jashari- Kumanova. Limaj ka thënë se vijnë çdo vit në Kleçkë për të...
Lajme25 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka publikuar pak minuta më parë në Facebook një fotografi me nënën e tij. Ky reagim i Haradinaj vjen pas akuzave të kreut të LDK’së, Isa Mustafës që përmes një...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Zëvendës Sekretari amerikan i Shtetit Stephen Biegun tha të hënën se Uashingtoni nuk shikon shenja të ndonjë plani rus për ndërhyrje ushtarake në Bjellorusi, dhe i bëri thirrje Minskut të lirojë të gjithë të burgosurit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.