×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Melania Trump bën thirrje për unitet mes racave

  FrontOnline
  26 Gusht 2020

  Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Melania Trump ka bërë një lujte të ndjerë për unitet mes racave në një fjalim të drejtpërdrejtë nga Shtëpia e Bardhë në konventën e Partisë Republikane.

  “Ndalni dhunën dhe plaçkitjen”, ka thënë ajo, derisa protestat kundër dhunës policore janë duke vazhduar.

  Ajo u ka bërë thirrje amerikanëve që të ndalojnë supozimet që bazohen vetëm në racë dhe të reflektojnë sinqerisht në historinë e SHBA-së, transmeton Klan Kosova.

  Çfarë ka thënë Melania Trump?

  Zonja e Parë – që dukej mrekullueshëm si gjithmonë – mbajti fjalimin kryesor të të martës para një audience të vogël, duke përfshirë bashkëshortin e saj, në të famshmin “Rose Garden” të Shtëpisë së Bardhë.

  “Sikur të gjithë ju, unë kam reflektuar për trazirat racore në vendin tonë. Është një realitet i ashpër që ne nuk jemi krenarë për pjesë të caktuara të historisë tonë. Unë ju inkurajoj që të fokusoheni në të ardhmen duke mësuar nga e kaluara”.

  “Unë ju bëj thirrje njerëzve që të bëhen bashkë në mënyrë të cvilizuar ashtu që ne të mund të punojnë dhe të jetojmë sipas idealeve tona amerikane. Unë gjithashtu ju kërkoj njerëzve që të ndalin dhunën dhe plaçkitjen që po bëhet në emër të drejtësisë dhe asnjëherë të mos bëjnë supozime bazuar në ngjyrën e lëkurës së një njeriu”.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.