×
 • Lajme
 • Lajme

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve

  FrontOnline
  23 Janar 2023

  KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa rajone.

  Sipas njoftimit ndërprerjet do të bëhen për shkak të punimeve.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

  24.01.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Fushë- Kosova do të ndërprehen:

  TS 10/0.4 kV Albana e Madhe – Shtëpia e kulturës (kodi:15018008075) prej orës 10:30-15:30.

  Vendet: Albana e Madhe ( një pjesë).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, Instalimi i daljes së re 0.4 kV në NS 10/0.4 kV Shtëpia e Kulturës – Albana.

  25.01.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 2 do të ndërprehet:

  LP 20[kV] Dalja nr.4 (kodi: 11000075 ) në dy termine prej orës 13:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: Një pjesë e rr. Xhemajl Berisha, Rezervari i ujit Batlava në Velani, rr. Ymer Prizereni, Sali Nivica, objekti banesore afër Viva (përballë banesave të bardha), objektet banesore në Rrugën B afër Royal mall, deri te udhëkryqi mes rr. Agim Ramadani (semaforat) – Rruga B.

  Arsyeja: ndërprerje për siguri, fazimi i daljeve nr.4 nga PR 2 dhe PR 7.

  l

  2.

  Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

  LP 20[kV] Dalja nr.4 (kodi: 19000075) në dy termine prej orës 13:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: rr.Malush Kosova, Ahmet Gashi, Ernest Koliqi, Prekazi, një pjese e objekteve banesore në rr. B nga rrethi tek ViVa e deri te udhëkryqi me rr. Agim Ramadani (semaforët).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, fazimi i daljeve nr.4 nga PR 2 dhe PR 7.

  25.01.2023

  Punime në projekte investive

  Gjakovë

  1.

  TS 35/10 kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Beci (kodi: 80080010) prej orës 08:00 deri në ora 17:00

  Vendet: fshatrat: Bec, Janosh, Lugbunari, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Pashë, Palabardhë, Qerim, Sopot, Trakaniq dhe rruga Mark Malota (një pjesë).

  Arsyeja: Projekte investive, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm, demontimi i konzollave të vjetra, demontimi i izolatorëve të vjetër, montimi i konzollave te reja, montimi i izolatorëve të rinj …

  2.

  NS TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Ura Terzive (kodi: 81000004) prej orës 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: fshatrat: Damjan (një pjesë), Fshaj, Kushavec, Muhadër, Pnish, Rogovë, Smaq dhe Ujëz.

  Arsyeja: Projekte investive, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm dhe ndërrimi i transformatorëve.

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/10 kV Prishtina 2 do të ndërprehen:

  TS 10/0.4 kV Blloku i dytë (kodi: 11000002052 ) prej orës 09:00 deri 17:00

  Vendet: Rr. Nazim Gafurri – një pjesë.

  Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i ormanit 0.4kV të trafos.

  Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

  Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci me ftesë të homologut të tij të Bullgarisë, Kiril Vatev, ka marrë pjesë...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Ozkan Ulutas, e ka cilësuar sulmin ndaj KFOR-it në veri më 29 maj dhe sulmin e 24...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Një cigare dyshohet të jetë shkaku i zjarrit që kaploi objektin e Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë. Sipas Donat Lushakut, zëdhënës...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Vip20 Shkurt 2024
  Meriton Mjekiqi në ditën e sotme ka prishur sfidën e ‘Vëllait të Madh’. Kjo pasi ai hyri në pishinë duke dënuar kështu...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Besa Gaxherri nga LDK-ja thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë të dëmtuara, madje sipas saj, edhe më...
  Sport20 Shkurt 2024
  Ish-trajneri i portierëve tek Blackburni, Steven Drench, njëherësh ish-trajner i portierit të Arsenalit, David Raya, ka thënë se duart gjigante të reprezentuesit...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Nevzad Lutfiu, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, ka bërë të ditur se sot me partitë politike shqiptare në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.