×
 • Lajme
 • Lajme

  Banorët në Prizren në hall me pusetën e prishur, komuna nuk iu bën zgjidhje

  FrontOnline
  03 Shtator 2020

  Ka dy muaj që po kërkojnë ndihmë nga komuna e Prizrenit. Janë këta banorët e lagjes Bajram Curri, rruga” Alajdin Xhezairi” e të cilët janë në hall me një puset të prishur në rrugën e tyre.

  Përkundër ankesave që kanë dërguar e kërkesa në adresë të komunës, ata ende nuk kanë marrë një përgjigje pozitive.

  Banorët e kësaj lagje në kushte anonimiteti kanë treguar për IndeksOnline se që nga korriku janë në pritje që të rregullohet kjo puset e thyer. Puseta përveç që përbënë rrezik për automjetet dhe shkakton dëme tek to, banorët shqetësohen edhe për fëmijët e tyre të cilët frekuentojnë në këtë rrugë.

  IndeksOnline ka publikuar pjesë të bashkëbisedimit të një qytetari me zyrtar komunal:

   

   

   

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se qeverisja e Aleancës e ka ndryshuar Gjakovën dhe jetën...
  Lajme24 Maj 2024
  Ish-presidenti i rajonit spanjoll të Katalonjës, Carles Puigdemont ka kritikuar këtë të premte vendimin e qeverisë së Pedro Sanchezit të Spanjës për...
  Lajme24 Maj 2024
  Kushtrim Xhemaili, zëdhënës i AAK thotë për Front Online se javën tjetër do të vendoset se kur do të mbahet seanca e...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë...
  Kronika24 Maj 2024
  Policia në Pejë sot ka pranuar njё video incizim nga njё qytetar, ku shihet se njё veturё me datё 21.05.2024 bёn tejkalim...
  Lajme24 Maj 2024
  Përderisa Qeveria Kurti duket se nuk po i vlerëson si të denja paraqitjet televizive të Rron Gjinovcit, Krenar Shalës, Sadri Ramabajës e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.