×
Etiketë: Zgjidhje
Lajme25 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka propozuar një ligj të ri për rimëkëmbjen ekonomike, pak minuta para nisjes së seancës ku do të votohet kjo pikë. Hamza ka thënë se për këtë...
Lifestyle18 Shtator 2020
Uji me patëllxhan është një mënyrë shumë e mirë për të mbajtur nën kontroll nepsin e shfrenuar por edhe për të pastruar organizmin nga toksinat e dëmshme. Ai është efikas për të mbajtur nivelet e...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka premtuar zgjidhje për Policinë e Kosovë pasi që këta të fundit kanë kërcënuar me protesta, raporton Front Online Hoti ka thënë...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha, i shoqëruar nga Oerd Bylykbashi, ka zhvilluar këtë mesditë takimin me presidentin Ilir Meta në Presidencë, ku kanë folur mbi caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021....
Lajme03 Shtator 2020
Franklin Ben Hodges, ish kryekomandant i Forcave Tokësore Amerikane në Evropë ka thënë se SHBA-ja dhe BE-ja duhet t’i vazhdojnë përpjekjet për integrimin perëndimor të Serbisë, gjë që sipas tij ofron mundësi për zgjidhje paqësore...
Lajme03 Shtator 2020
Ka dy muaj që po kërkojnë ndihmë nga komuna e Prizrenit. Janë këta banorët e lagjes Bajram Curri, rruga” Alajdin Xhezairi” e të cilët janë në hall me një puset të prishur në rrugën e...
Lajme25 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka takuar kryetarin e Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosajn. Pas këtij takimi, Hoti ka kërkuar të respektohet Ligji për rrugën te Manastiri i Deçanit. Hoti ka thënë se janë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Autoritetet britaneze pritet ta hapin një qendër të shpejtë testimi për COVID-19 në aeroportin Heathrow, me një rezultat brenda 24 orësh. Kjo e zëvendëson nevojën për një karantinë 14-ditore. Skema e propozuar nga aeroporti Heathrow,...
Lajme09 Gusht 2020
Isa Mustafa nuk po sheh rrezik të prishjes së koalicionit pasi kanë plasur akuzat publike ndërmjet zyrtarëve të LDK’së e AAK’së në Qeveri. Po paralajmëron takim me Shefin e AAK’së posa të shërohet Kryeministri nga...
Ekonomi05 Gusht 2020
Ditë më parë janë zhbllokuar llogaritë e Ndërmarrjes Publike, Telekomi i Kosovës, të cilat u bllokuan nga përmbaruesi privat për shkak të borxhit që kjo ndërmarrje ka ndaj kompanisë private Dardafon. Me bllokimin e llogarive...
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka uruar popullin zviceren, me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës Zvicerane, ku thotë se ishte vendi i parë që e mbrojti Kosovën, dhe se s’kishte...
Lajme27 Korrik 2020
Ndalimi i udhëtimeve ndërkombëtare është një masë që nuk mund të qëndrojë në fuqi pafundësisht. Kështu ka deklaruar Organizata Botërore e  Shëndetësisë, e cila ka nënvizuar se COVID-19 mund të luftohet vetëm duke zbatuar masat...
Ekonomi23 Korrik 2020
Pas bllokimit të llogarive të Telekomit të Kosovës, sot punëtorët e kësaj ndërmarrje kanë protestuar para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Rreth 3500, punëtorë të kësaj ndërmarrjeje rrezikojnë të mbesin pa paga...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.