×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoxhaj: Bërnabiq po bën propagandë, përgjegjës për krime është Beogradi

  FrontOnline
  31 Gusht 2020

  Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, ka komentuar shkrimin e kryeministres serbe Ana Bernabiq

  Deputeti dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se çfarëdo që Bërnabiq thotë për Kosovën dhe Kroacinë është propagandë, duke iu referuar një shkrimi autorial të kryeministres serbe.

  “Çfarëdo që Bernabiq thotë për Kosovën dhe Kroacinë, është vetëm propagandë. Serbia është fajtore për katër luftëra: Slloveni, Kroaci, Bosnje dhe Kosovë. Si rezultat i spastrimit etnik janë gati 200 mijë civil të vrarë, dhe adresa për këto krime është në Beograd.”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter. 

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Lajme24 Maj 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, me mundësi për ndonjë reshje të dobët në zona të caktuara, kryesisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.