×
Etiketë: hoxhaj
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme17 Shtator 2020
sa Mustafa i Facebookut, është tjetër nga Isa Mustafa i politikës që ne e njohim. Ky i rrjeteve sociale duket se nuk është i vërteti. Në një postim sot, qenka marrë me fjalën time në...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ia ka atribuuar PDK-së temën e themelimit të asociacionit të komunave serbe. Këtë temë kreu i qeverisë tha se nuk do të hap në Bruksel. Por partia...
Lajme03 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj thotë se në takimin e Washingtonit nuk do të arrihet marrëveshja përfundimtare. Hoxhaj i tha Gazetës Express se nga takimi në Shtëpinë e Bardhë mund të del marrëveshje...
Lajme02 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia do të takohen të premten në Shtëpinë e Bardhë, për të vazhduar kështu dialogun në takimin e organizuar nga këshilltari për Siguri Kombëtare, Robert O’Brein dhe emisari i presidentit amerikan, Richard Grenell....
Lajme31 Gusht 2020
Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, ka komentuar shkrimin e kryeministres serbe Ana Bernabiq Deputeti dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se çfarëdo që Bërnabiq...
Lajme27 Gusht 2020
Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj ka thënë se shqiptarët në Mal të Zi nuk kanë qenë vetëm zë i demokracisë̈ e zhvillimit, por edhe kanë dhënë votën e tyre për pavarësimin e këtij shteti. Përmes...
Lajme23 Gusht 2020
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, garën e partive politike për president të vendit e ka quajtur të pamoralshme. “Mendojmë se është e parakohshme dhe e pamoralshme, që të hapet dhe të aktualizohet...
Lajme22 Gusht 2020
Pas lajmit se presidenti Trump mund të jetë pjesë e takimit të Washingtonit, deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se gjithçka është e kryer. Sipas tij në Washngton po shkohet vetëm për nënshkrim të marëveshjes...
Lajme21 Gusht 2020
Janë bërë tri vjet që kur ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi është shuar nga jeta. Për kujtimin e tij, ka shkruar në Facebook edhe ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj. Tani deputet i Partisë Demokratike të...
Lajme15 Gusht 2020
Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të ketë kujdes nga lojërat që Serbia po i bën. Këtë koment ai e dha duke publikuar një fotografi të ushtarëve serbë në Bjellorusi....
Lajme13 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme04 Gusht 2020
Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, përmes një reagimi ka thënë se Bashkimi Evropian nuk e tha asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu së fundmi nga Kina. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.