×
Etiketë: bën
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Gazetarja e BBC-së, Jen Bartram, si çdo ditë ishte duke transmetuar live parashikimin e motit. E teksa ndodhej në një plazh të South Shields, një vogëlush shfaqet prapa shpinës së saj dhe nis të bëjë...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e kritikon qeverinë Hoti për veprimet e saja gjatë kësaj kohe të pandemisë. Ajo me anë të një postimi në Facebook, ka aluduar në atë se qeveria po bën...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Ekziston një “hapësirë e madhe globale” në mes të fondeve që duhen për luftim të koronavirusit, dhe fondeve që janë ndarë për këtë çështje, ka thënë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus....
Lajme09 Gusht 2020
Javë më parë në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti, bashkë me delegacionin e Kosovës kanë rifilluar dialogun në Bruksel. Pjesë e këtij ekipi, ishte edhe ministri i Drejtësisë, Selim Selimi si përfaqësues...
Lajme08 Gusht 2020
Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha e ka quajtur si “rastësi të qëllimshme!” hyrjen e xhandarëmisë serbe në territorin e Kosovës gjatë ditës së djeshme. Ajo ka thënë se kjo këtu ka një porosi nën rreshta,...
Lajme07 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili është edhe Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, përmes një postimi në llogarinë e tij u thirrje të rinjve që të bëhen ushtarë të Republikës së...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka apeluar te qytetarët për kujdes të shtuar kundër COVID-19, pas konfirmimit të 11 rasteve të reja me këtë sëmundje në këtë komunë, raporton Express. Haziri u ka...
Lajme07 Gusht 2020
U.d i drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi përmes një videoje ka treguar se Kosova është futur në një fazë kritike në përballjen me pandeminë Covid-19. Ai thotë që dhjetëra njerëz po humbin jetën cdo ditë...
Lajme06 Gusht 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka thënë se një qeveri e mirë nuk bën të rrëzohet në kohë pandemie, e sidomos atëherë kur ajo qeveri i printe botës për menaxhim shembullor të pandemisë. Pacolli...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se do t’i ofrojë “ndihmë të pakushtëzuar” shtetit libanez pas shpërthimit shkatërrues bë Bejrut, por gjithashtu paralajmëroi se nëse nuk do të implementohen reformat “Libani do të vazhdojë të...
Lajme05 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka bërë thirrje për respektim të masave në luftën kundër Covid-19 të rekomanduara nga IKSHPK dhe institucionet. “Ndryshimi i mënyrës së jetesës dhe mbajtja e distancës fizike nga njerëzit e...
Lajme05 Gusht 2020
Një stuhi breshëri goditi sot komunën e Istogut duke shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi. Një qytetar nga fshati Gurrakoc i kësaj komune, për IndeksOnline, ka thënë se 90 % e kulturave bujqësore janë prishur....
Ekonomi04 Gusht 2020
Prej muajit mars të këtij viti edhe kur filloi pandemia Covid-19, besohet se në Kosovë kanë humbur punën rreth 40 mijë persona, dhe se nëse vazhdon ky trend numri i atyre që do të humbin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.