Lajme

Infektologu dhe drejtori i QKUK-së bën një paralajmërim: Mos harroni, virusi ekziston

Infektologu dhe drejtori i QKUK-së bën një paralajmërim: Mos harroni, virusi ekziston
17:26 | 07 Gusht 2020

U.d i drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi përmes një videoje ka treguar se Kosova është futur në një fazë kritike në përballjen me pandeminë Covid-19.

Ai thotë që dhjetëra njerëz po humbin jetën cdo ditë dhe se stafi shëndetësor po mundohet me kapacitete maksimale të ofrojë shërbime shëndetësore për të gjithë.

“Mos harroni, virusi ekziston, është më pranë sesa që ju ta mendoni. Vendoseni maskën, ruani distancën e kujdesuni për higjienën e juaj personale”, u shpreh Krasniqi.

Ndërkohë, Krasniqi edhe më herët ka paralajmëruar se Kosova është në moment kritik, kur ishte vetëm mjek.

Kujtojmë se në një deklaratë të muajit maj, Krasniqi kishte “rrëshqitur” nga dëshira duke thënë se Kosova e kaloi Covid-in

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera